GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zümre Toplantısı Yapıldı

2016-2017 eğitim-öğretim yılı zümre toplantısı yapıldı.
Zümre Toplantısı Yapıldı

    Meslek Dersleri öğretmenleri İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Branş öğretmenler ile Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan, Seyit Tok ve öğretmenler katıldı.

    Toplantıda geçen yılın bir değerlendirilmesi yapıldıktan sonra yeni eğitim-öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

    Ortaya çıkan aksaklıklar ve alınması gereken tedbirler üzerinde yapılan konuşmaların ardından görev yapan öğretmenlerin branşları bazında zümre toplantıları yapıldı.

    İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Gümüşhane gibi farklı coğrafyası olan illerde eğitim öğretim çok daha önemli il bütünündeki çalışmalarınızda bu duyarlılıkla hareket ettiğinizi biliyoruz. Bunlar yılsonundaki faaliyetlere yansıdığını da görüyoruz. Bu noktada çocuklarımızı hayata hazırlarken bunlar mutlaka karşılık bulacaktır. Bir yılı değerlendirip örnek çalışmaları paylaşacaksınız önümüzdeki yıl için önerilerinizi ortaya koyacaksınız. İlimizin alt yapısı var geçmişte de vardı ve bunu daha yükseklere çıkarmanın cabası içerisindeyiz. TEOG da ilk beş içerisindeyiz. Öğrencilerimiz farklı illerdeki ortaöğretim okullarını tercih ederek il dışına gidiyorlar. Bizler istiyoruz ki ilimizdeki okullarımızı tercih etsinler. LYS ve YGS verileri Türkiye ortalamasının üstünde yer alıyor. Akademik faaliyetlerin yanında sosyal kültürel çalışmalarda da yoğun bir eğitim öğretimi geride bıraktık. TÜBİTAK bölge yarışmaları ilimizi en iyi şekilde temsil ederek 3 okulumuz bölge birincisi olarak Ankara’da yapılan final yarışmalarına katılmıştır. Çocuklarımız artık eski çocuklar değil yeni fırsatlar ortamlar hazırlanmalı. Çocuklarımızla nitelikli diyalog kurmalıyız. Her bir öğretmenin öğrencilerinin sorunlarıyla ilgilendiği öğretmenler olsun istiyoruz. Öğrencileri hayata hazırlamada eğitim öğretim yılı içerisinde tam anlamıyla yorulmuş ve yoğrulmuş olmasını istiyoruz.” Dedi.

22-06-201722-06-201722-06-201722-06-201722-06-201722-06-201722-06-201722-06-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.