GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK Bilim Fuarı

Gümüşhane’de Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Kültür ve Turizm temalı TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.
Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK Bilim Fuarı

Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Kültür ve Turizm temalı TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Açılışa Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış pastasını İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte kesen Vali Yavuz, daha sonra beraberindekilerle birlikte fuardaki bütün stantları ziyaret etti. 

Proje sahibi öğrencilerden projeler hakkında bilgi alarak, öğrencileri ve öğretmenleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden Vali Yavuz, Gümüşhane’de 69 okulun TÜBİTAK destekli projesi olduğunu belirterek, “Bilim Sanayi Bakanlığımıza bağlı olan TÜBİTAK’ın, daha çok yaratıcılık becerisini geliştirme ve özendirme şeklindeki destek çalışmasına yaklaşık 300 bin liraya yakın katkısı oldu.  Projeyle öncelikle öğrencinin kendine güveni geliyor. Bir aidiyet duygusu oluyor ve bir ekip olarak bir şeyler ortaya çıkarmak istiyor. Bu yönüyle amaç hasıl olmuştur bence. Öğrencilerimizin heyecanından, projelerini can-ı gönülden yaptıkları da belli. Burada da hem yöresel ürünlerimiz hem de turizm anlamında yapılacak işler konusunda gayet güzel bir çalışma yapmışlar. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.  

Bu tür projelerin, geleceği düşünen ve bulunduğu yerin hakkını verme duygusuna sahip çocuklarımız için iyi bir fırsat olduğunu belirten Vali Yavuz, “Türkiye genelinde çok güzel bir proje haline geldi bu. Gümüşhane’de de aşağı yukarı bütün okullarımız proje taleplerinde bulunmuşlar. Onları da görüyoruz ve geziyoruz. Bir aksilik olmazsa yılsonunda, bütün okullarımızın hepsinin bir arada bulunacağı genel sergi açılırsa daha iyi olur dedik ve bunun üzerinde çalışıyor arkadaşlar. İl merkezi ve ilçelerimizin kendi bünyelerinde, bütün eserleri vatandaşımızın ilgisine ve bilgisine sunması faydalı olacaktır” şeklinde konuştu.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.