GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Mesajı

15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 Eğitim-Öğretim yarı yıl tatili 23 Ocak 2014 tarihi itibariyle başlamaktadır.
Yarıyıl Mesajı

     Bugün İlimiz genelinde Resmi ve Özel okullarımızda öğrenim gören 21 Bin 144 öğrencimiz karne alacak.

 

     Yarıyıl tatili ile ilgili bir mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya mesajında;

 

     Sevgili öğrenciler, değerli eğitim yöneticileri ve öğretmenler, kıymetli veliler; 2014-2015 eğitim-öğretim yılı yarı yıl tatiline giriyoruz. Yorucu ve yoğun geçen bir dönemin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.

 

     Sevgili öğrencilerimiz; sizler de bir dönem boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve kısa da olsa bir tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, değerlerine sahip çıkan, öz güvenini kazanmış, mutlu ve huzurlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günlerde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Netice ne olursa olsun Hayat Devam Ediyor. Öğretmenleriniz ve yöneticileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve ikinci döneme enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

 

    Değerli yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz; bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade eder verdiğiniz emekler için şahsım, kurumum ve Gümüşhane halkı adına teşekkür ederim.

 

      Kıymetli veliler; çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınız bilinmektedir. Tatilde çocuğunuzun dinlenmesine izin verin. Hayatta başarısını gösterebileceği, başka alanlar da olduğunu fark etmesine imkan tanıyın, farklı yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olun. Başarının tek göstergesi karne değildir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun yavrularınızı seveceğinizi vurgulayın.

 

Muhammet ŞAHİNKAYA

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.