GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarınlar İçin Şimdi Okuma Zamanı

Gümüşhane’de Merkez Atatürk Ortaokulu, il merkezindeki tüm ilköğretim öğrencisi velilerine yönelik ‘Yarınlar İçin Şimdi Okuma Zamanı’ konulu kitap okuma yarışması düzenledi.
Yarınlar İçin Şimdi Okuma Zamanı

Merkez ilköğretim okullarındaki 620 öğrenci velisinin başvurduğu ve Sait Çamlıca´nın yazdığı “Çocuk Eğitiminde 33 Hata” isimli kitabın dağıtıldığı yarışmada, 295 veli 5 Nisan Pazar günü yapılan yazılı sınava girdi.

Sınavın ardından Gümüşhane Kültür Merkezinde kitabın yazarı Sait Çamlıca tarafından velilere yönelik konferans düzenlenirken, ardından da yarışmada dereceye giren velilere ödülleri takdim edildi.

Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, okuma kültürün yaygınlaştırılması açısından böyle bir projenin ortaya konulmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, emeği geçen okul idarecilerine  öğretmenlerine ve projeye katılımları ile katkı sağlayan velilere teşekkür etti.

Merkez Atatürk Ortaokulu Müdürü Serdal Şeker de çocuk eğitimi konusunda velilerin bilinçlendirilmesi ve velilere okuma alışkanlığı kazandırılabilmesi açısından yarışmada “Çocuk Eğitiminde 33 Hata” isimli kitabı seçtiklerini belirterek, şunları kaydetti: “Dünyaya güzel karakterlerini göstermeyi isteyen eskiler, önce devletlerini bir düzene koymaya çabaladılar. Devletlerini düzenlemek isteyenler, önce evlerine çeki düzen verme gereği gördüler. Evlerini düzene koymak isteyenler, önce kişiliklerini terbiyeden geçirme gereğini anladılar. Ve sonuçta toplumsal değişimin kişisel gelişimle olacağının farkına vardırlar. Kitap okumanın kişisel gelişim üzerinde olumlu bir etkisi olduğu tartışmasız bir gerçektir. Bizde bu projemizle velilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçladık. Çünkü çocuklar kitaplarla ilk kez anne babaları aracılığıyla tanışır, anne babalar çocukları dünyaya geldikleri andan itibaren onlarla iletişim içindedir ve ergenlik dönemine kadar en önemli rol modellerdir.”

 

Şeker, proje fikrini bizzat okula gelerek dinleyen ve projenin her aşamasına maddi ve manevi katkı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya’ya, proje koordinatörü Gülsüm Baki’ye projeye katkı sağlayan bütün idareci ve öğretmen, katılımı ile projeye destek veren yazara ve son olarak proje katılımları ile büyük destek veren öğrenci velilerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.