GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Aday Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Yücel Yavuz, 10 Şubat’ta Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından atamaları yapılan ve aday öğretmenlik eğitimi için Gümüşhane’yi tercih eden genç öğretmenlerimizle bir araya geldi.
Valimiz Aday Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi

Keyvenim Restoran’da gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ile Şenol Turan, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve aday öğretmenlik eğitimine Gümüşhane il merkezinde devam eden 47 yeni öğretmen katıldı.

Genç öğretmenlerimizle tanışarak, asıl görev yerlerini öğrenen ve yeni görevlerinin ülkemize, milletimize ve kendilerine hayırlı olması temennisinde bulunan Sayın Valimiz, son dönemde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, özellikle mesleğini Doğu ve Güneydoğu’da icra edecek öğretmenlere ciddi sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Milletimizin bütün fertlerinin güvenlik güçlerimize ve bu mücadeleye destek vermesi, moral ve motivasyonun sürekli zinde tutulması gerektiğini dile getiren Sayın Valimiz, “Bunu da sağlayacak olan, bizim milli ve manevi değerlerimizi en iyi öğreten ve yaşanması noktasında en iyi destekleyen kurum yetkilileri olan sizler ve Diyanet camiasıdır. Çünkü manevi anlamda eksiği olan kişi ne kadar başarılı olursa olsun, belirli noktalarda tereddütler yaşamaktadır. Herkesin işini tam tekmil yapması için, öncelikle haram, helal ve kul hakkının ne olduğunun iyi bilinmesi gerekiyor.” dedi.

Türk milletinin adaleti, hukuku ve gerçek anlamda nizamı yaşatan bir millet olduğunu ve bu sebeple tüm şer odaklarının hedefinde olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü olmasının ve vatandaşlarının eğitim ve kültür seviyesinin her geçen yıl biraz daha artıyor olmasının bu odakların işlerine gelmediğini söyleyerek, genç öğretmenlere yeni görev yerlerinde büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Öğretmenlerden, istikbal gördükleri ve sıkıntısı olduğunu düşündükleri öğrencilere yakın ilgi göstermelerini ve eğer aileleri görüşmeye gelmiyorsa evlerine kadar gidip görüşmelerini isteyen Sayın Valimiz, “Öncelikle kendinizi çok iyi tanıyacaksınız. Çok iyi arkadaş çevresi kuracaksınız. Her türlü sosyal imkânınız da var, yetersizlik manasında bir mazeret asla olmamalıdır. Sizin ihmalinizden, bu ülke yarın çok büyük felaketler yaşayabilir. Bunun vebali ve kul hakkı var.” şeklinde konuştu.

Kendilerini hem ailelerine hem de ülkelerine adamalarını isteyen Sayın Valimiz, “Çağımızda hala vahşice işler oluyor. Olmasın diye herkes üzerine düşeni yapacak, başka çaremiz yok. Önce kendimiz, sonra en yakınımız, sonra çevremiz, sonra milletimiz, sonra ülkemiz ve nihayetinde dünya insanlığı için çalışacağız, Temel hedef budur. Bunu hallederken de en büyük güvencemiz, eğitim kadrosudur. Çünkü okullar bir nevi atölye gibidir. Ustalar eğer işini dört dörtlük yaparlarsa oradan mezun olanlar da hem ülkesine hem milletine hem de insanlığa hizmet etmek için ideal insanlar olurlar. Bu kadar açık ve net.” diye konuştu.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.