GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Yavuz Geleceğin Turizmcileriyle Buluştu

                Gümüşhane İl Müdürleri Nisan ayı koordinasyon toplantısı için Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan Vali Yücel Yavuz, toplantı sonrası toplantının yemeğini hazırlayan ve misafirlere servis eden Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci,öğretmen ve yöneticileriyle buluştu. 
Vali Yavuz Geleceğin Turizmcileriyle Buluştu

Vali Yardımcısı İsmail Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya´nın katıldığı sohbette Vali Yavuz, okul hakkında Okul Müdürü Hamit Tanış´tan bilgi aldı.

Turizm alanında kalifiyeli ara eleman yetiştirdiklerini, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak ve Servis dallarında eğitim verdiklerini söyleyen Okul Müdürü Tanış gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren Pastacılık Dalı, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında da öğrenci alacaklarını söyledi.

                İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, "Okulumuz 2007 yılında açıldı. Geçici binasında eğitim öğretime devam eden okulumuzun uygulama otelimiz bulunmamaktadır. Okulumuza eğitim binasıyla uygulama oteli kazandırmak için çalışmalarımız devam etmektedir, dedi.

                Öğrenci ve öğretmenleri dinleyen Vali Yavuz, "Gümüşhane´mizin kalkınma hamlelerin en önemli ayağı olan turizm için yoğun bir çalışma içindeyiz. Turizmin en önemli öğeleri yetişmiş insan gücü olarak sizleri görmekten mutlu oldum. Gümüşhane turizminin canlanması yolunda sizlere düşen görevleri layıkıyla yapacağınıza inanıyorum. Bugün bizleri ağırlarken göstermiş olduğunuz hizmetinize, emeğinize, sizleri yetiştiren öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ederim. Bu sektöre katkınızın okul bitiminden sonra da devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

 

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra Vali Yavuz, okuldan ayrıldı. 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.