GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Okay Memiş, Türk Telekom Fen Lisesinde Öğrencilerle Buluştu

Vali Okay Memiş, Türk Telekom Fen Lisesinde öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere Albert Einstein’in ‘Başarılı olmaya değil, değerli bir insan olmaya çalışın’ sözünü örnek verdi.
Vali Okay Memiş, Türk Telekom Fen Lisesinde Öğrencilerle Buluştu

       Beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun ve Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Karabulut ile birlikte Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi’ni ziyaret eden Vali Memiş, YGS ve LYS’ye girecek olan son sınıf öğrencileriyle sohbet etti.

       Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş’tan okulun öğretmen, öğrenci ve derslik durumu hakkında bilgi aldıktan sonra sınıf ziyaretlerinde bulunan Vali Memiş, öğrencilerle sınavlar, üniversite ve bölüm tercihleri konusunda bir süre sohbet ederek, talep ve sorunlarını dinledi.

         “Hayat grafiği hep yükselerek gitmez”

    Öğrencilere kendi hayatından da kesitler aktaran Vali Memiş, “Eğer iyi çalışırsanız başarırsınız. Hayat grafiği hep yükselerek gitmez. Bu hepimiz için geçerli. Albert Einstein’in başarıyla ilgili çok güzel bir sözü var. ‘Başarılı olmaya değil, değerli bir insan olmaya çalışın.’ Başarılı olmak kadar değerli olmak ta çok önemli” dedi.

   “Hangi üniversiteyi kazanırsanız kazanın işinizi iyi yapmaya odaklanın”

    Öğrencilere “Devlet size emek veriyor ve inşallah sizler de bunun karşılığında bu topluma hizmet edeceksiniz” diye seslenen Vali Memiş, “Kiminiz doktor, kiminiz mühendis olarak bu ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacaksınız. Her meslek çok değerli ve saygılı. Hangi üniversiteyi kazanırsanız kazanın işinizi iyi yapmaya odaklanın” ifadelerini kullandı.

     Belediye Başkanı Ercan Çimen ise Vali Okay Memiş’in öncülüğünde öğrencilere moral vermek, sorunlarını yerinde görmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, “Okuldan yola daha kısa yoldan inmeniz için Belediye olarak merdiven yaptık, üzerini kapatıp, aydınlattık. Şehri güzelleştirmeye çalışıyoruz. Gençler için çalışıyoruz. Başarılar diliyorum” dedi.

    Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelen Vali Memiş, Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi’nin başarı çıtasının daha da yükselmesi için yapılabilecek çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

    Öğle yemeğini de öğretmen ve öğrencilerle birlikte okulun yemekhanesinde yiyen Vali Memiş ve beraberindekiler okulun spor salonunda incelemede bulunarak, salonun ışıklandırma ve ısıtma sorununun çözülmesi için talimat verdi.

14-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-2016

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.