GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye İkincisi Gümüşhane´den

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığınca yürütülen “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında düzenlenen ‘Bana AB’yi Anlat’ konulu resim, slogan ve kısa öykü dallarında İlimizde düzenlenen yarışmalarda ilk üçe giren yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi.
Türkiye İkincisi Gümüşhane´den

    Dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, "Ülke genelinde 7, 8, ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik "Bana AB’yi anlat" proje kapsamında gerçekleşen resim, slogan ve öykü yarışmalarında,ürettiğiniz değerlerle dereceye girmiş olmanızdan dolayı sizi kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

    Dallarında birincilik elde eden öğrencilere laptop, ikincilik elde eden öğrencilere bisiklet ve üçüncülük elde eden öğrencilere ise bronz madalya ve satranç takımı ödülleri verdi.

    Düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, İl Koordinatörleri Mehtap İskender ve Serdar Serdar Salantur, yarışmada dereceye giren öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

    Dumlupınar Ortaokulunda resim dalında 1’inci olan Hazal Rana Şahinöz´e,  Gazipaşa Ortaokulundan Slogan dalında 1’inci olan Davut Güler´e ve Ali Fuat Kadirbeoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kısa Öykü dalında 1’inci Kaan Burak Atay´a Laptop ödülü verildi.

     Kısa Öykü dalında İl birincisi olan Davut Güler, Türkiye ikinciliğini elde ederek Belçika seyahatine hak kazanmıştır.

     Arzular Ortaokulundan Resim dalında 2’nci olan Muhammed Enes Şahin, Gazipaşa Ortaokulu öğrencilerinden Slogan dalında 2’nci olan Ömer Faruk Köprülü ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kısa Öykü Dalında 2’inci olan Oğuzhan Araz´a  bisiklet ödülleri verildi.

     Arzular Ortaokulundan Resim dalında 3’üncü olan Ravzanur Eren, Gazipaşa Ortaokulu’ndan Slogan dalında 3’üncü olan Dilara Coşkun ve Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi’nden Kısa öykü yarışmasında 3’üncü olan Halime Nur Okur´a bronz madalyası ve satranç takımları verildi.

 

    Öte yandan İl birinciliği bulunan okul müdürleri, Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Nefil Ay, Dumlupınar Ortaokulu Müdürü İsa Aslan ve Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Ahmet Hamdi Ayas´a  Teşekkür belgesi ve saat, Danışman Öğretmenler Nihal Temiz, Nazlı Turan, Ali Artun, Şaban Ataman, Naime Öztürk ve Harun Özdemir´e duvar saati ve kalem verildi.

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.