GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Öğrencilerinden Staj Öncesi Son Uygulama

                Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tanıtım etkinliği düzenlendi. 
	Turizm Öğrencilerinden Staj Öncesi Son Uygulama

                Okulun uygulama atölyesi olan Işıl restoranda yapılan okul tanıtım etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Teftiş Kurulu Başkanı Özcan Kol, , Şube Müdürleri Nilgün Seçen, Cemal Karabulut, merkez ilçedeki ortaokulların müdür, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenleri katıldı.

                Eski adı Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi olan Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri müfredatları gereği 5 ay sürecek staj öncesi son uygulamalarını yaptılar.

                Yapılan kahvaltı uygulamasında İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya "Öğrencilerimiz staj öncesi hünerlerini göstermek için bizleri misafir ettiler. Kendilerine teşekkür ederiz. Ülkemizin, ilimizin en önemli kalkınma hamlelerinden biri olan turizm sektörüne gençlerimizi kazandıran öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ederim. Ülkemiz turizmden arzu edilen payı aldıkça okullarımızın doğal olarak öğrenci potansiyelinden faydalanacaklarını, amacımızın okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin mesleki becerilerinin niteliğini artırıcı eğitim ortamları hazırlamadır. Bu konuda çalışmalarımız artarak devam etmektedir. "dedi.

                Okul Müdürü Hamit Tanış tarafından katılımcılara brifing  verildi.

                İlimizin eğitim yöneticilerine, ortaokullarımızın yönetici ve öğretmenlerine okulu daha iyi tanıtmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirten Okul Müdürü Tanış; turizm alanına nitelikli eleman kazandırmayı amaçladıklarını, okulda yiyecek-içecek alanı mutfak (aşçı)  ve servis dallarında eğitim verdiklerini, turizm sektörünün ihtiyacını karşılamak amacıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren pastacılık dalı, konaklama ve seyahat hizmetleri alanı ön büro (resepsiyon) ve kat hizmetleri dallarında da eğitim vereceklerini, mezun olacak öğrencilerin iş bulma sıkıntısı olmadığını, üniversiteye  sınavsız ve ek puan alarak avantajlı gideceklerini belirtti.

 

                Katılımcıların ve alan öğretmenlerinin alan ve dallarla ilgili karşılıklı soru ve cevap etkinlikleriyle toplantı sona erdi.   

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.