GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK´TAN 70 Okula 350 Bin TL Proje Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında TÜBİTAK Bilim fuarı destekleme programına Gümüşhane’den 70 okulun başvurusu onaylandı. 
TÜBİTAK´TAN 70 Okula 350 Bin TL Proje Desteği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi koordinesinde, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına, Gümüşhane genelinde başvuru şartlarına haiz 72 eğitim kurumunun tamamı başvuruda bulunmuş, bu okullardan 70’İ sözleşme imzalayarak proje uygulama aşamasına geçmiştir.

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; Ülkemizde bilim ve kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak oluşturulan “TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı", 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlayan program kapsamında TÜBİTAK tarafından sözleşme imzalanan okul başına 5 bin TL olmak üzere toplamda 70 okul için 350 bin TL tutarında proje desteği sağlanacaktır. İlimizde başvuru yapan okullar arasında proje desteği alan okul oranı % 97.2’dir.  Okullar 2015-2016 eğitim öğretim yılı için TÜBİTAK Bilim Fuarlarını, Nisan - Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirecektir.” dedi

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.