GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TIMSS Sınavı Torul´da Yapıldı

IAE tarafından düzenlenen ve dört yıl arayla yapılan "TIMSS Sınavı" Torul  Atatürk Ortaokulunda yapıldı.
TIMSS Sınavı Torul´da Yapıldı

Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IAE) tarafından düzenlenen ve dört yıl arayla yapılan TIMSS (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması - Trends İn İnternational Mathematics and Science Study) sınavına Gümüşhane´yi temsilen Torul Atatürk Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencilerinden 28 öğrenciye uygulandı.

TIMSS NEDİR?

TIMSS- Trends in International Mathematics and Science Study: Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması

Öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (International Association for the Evaluation of Educational Achievement) IEA’nın bir projesidir.

Dünyadaki en büyük ve en kapsamlı uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışmasıdır.

4. ve 8. sınıf düzeyindeki öğrencilere uygulanır.4 yılda bir yapılmaktadır.

TIMSS, öğrenci başarılarındaki eğilimleri izlemekte ve ulusal eğitim sistemleri arasındaki farklılıkları belirlemektedir. ABD Eğitim Bakanlığı, İngiltere Eğitim Araştırma Kuruluşu, Boston College ve katılımcı ülkeler tarafından finansal olarak desteklenmektedir.

 

TIMSS Sınavı ilimizde başarı ile gerçekleştirildi. 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.