GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgi, Barış, Dostluk Treni

Işıl Sema Doğan İlkokulu öğrencileri, e-Twinning kapsamında hazırlanan “Sevgi, Barış ve Dostluk Treni" projesi çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya’yı makamında ziyaret ederek projeyi tanıttılar.
Sevgi, Barış, Dostluk Treni

Ziyarete Işıl Sema Doğan İlkokulu Müdürü Orhan Köse, öğretmen Sinem Bozalan ve bir grup öğrenciler katıldı.

           Ziyaret sırasında proje bilgilendirmesi yapıldı. Avrupa Birliği Projesi olan ve 57 ilden 110 okulun katıldığı ve ’Dostluk Treni’ projesi okullar arasında köprü kurmak, hayatımızın her alanında sevgi, barış ve dostluğun önemini kavramak, çevresine aktarmak ve bunu davranış olarak kalıcı kılmak; öğrencilerin ve çevrenin eğitime bakış açısını olumlu yönde geliştirmek; ilimizin e-Twinning projelerinde adını en iyi şekilde duyurmak; eğitime sadece yerel boyutta değil, ülke bazında katkıda bulunmak amacını taşımakta.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Okulumuzu bu projeye katılıyor olmasından dolayı tebrik ediyorum, okul müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Bu proje ile öğrenciler ülkenin diğer illerinde yaşayan yaşıtlarının yaşam şekillerini, kültürlerini, yaşadıkları yerleri tanıma fırsatı bulacaklar.” diyerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Proje hakkında

Bu proje öğrencilere ve öğretmenlere, diğer illerdeki, okullardaki öğrenci, öğretmen ve veliler ile işbirliği içinde çalışma ortamı hazırlamak;

Hayatımızın her alanında sevgi, barış ve dostluğun önemini kavramak, çevresine aktarmak ve bunu davranış olarak kalıcı kılmak;

Proje maskotu olan Sevgi, Barış ve Dostluk Treni’ni kendileri oluşturarak, Sevgi, barış ve dostluk üzerine bugüne ve geleceğe yönelik düşüncelerini ifade etmelerini ve özgüven kazanmalarını sağlamak;

Öğrencilerin diğer illerdeki öğrenci, öğretmen ve velilerle proje maskotu olan Sevgi, Barış ve Dostluk treni vasıtası ile iyi ilişkilerin geliştiği bir köprü kurmak;

Kültürümüzde yeri olan Mevlana, Yunus Emre gibi Türk büyüklerini tanımak ve onların düşünce biçimlerini anlamak;

Öğrencilerin ve çevrenin eğitime bakış açısını olumlu yönde geliştirmek;

Ülke genelinde; her ilden en az bir okulu dahil ederek yapılacak etkinlikleri çok taraflı hale getirmek;

İlçemizin ve E-twinning projesinin adını en iyi şekilde duyurmak;

Eğitime sadece yerel boyutta değil, ülke bazında katkıda bulunmak;

Proje dahilinde proje maskotu olan vagonlar her ildeki proje okulu öğrencileri tarafından boyanarak içlerine öğrencilerin sevgi barış ve dostluk mesajlarını içeren mektuplar okullara ait resimler konuldu. Bu vagonlar eğitim-öğretim yılı sonunda Karadeniz Ereğli’de sergilenecektir. Bunun yanı sıra proje dâhilinde daha bir çok etkinlik düzenlenmektedir.

 

Bu etkinlikler arasında öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu klip, Sevgi barış dostluk şarkı yarışmasında 2600 kişi tarafından oylanarak büyük ses getirmiştir.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.