GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ömer Halisdemir adına hatıra ormanı oluşturuldu

Gümüşhane’de şehri kuşbakışı gören Karşıyaka Tabiat Parkı yanındaki 40 dönümlük alana 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit edilen Ömer Halisdemir’in adının verildiği hatıra ormanı oluşturuldu.
Şehit Ömer Halisdemir adına hatıra ormanı oluşturuldu

    Çınar yapraklı akçaağaç, ıhlamur ve ladin ağaçlarından oluşan 3 bin 150 fidanın dikildiği hatıra ormanı için düzenlenen törene Vali Okay Memiş, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane Orman İşletme Müdürü Tuncay Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, kurum müdürleri, personel ve öğrenciler katıldı.

   Törende konuşan Vali Okay Memiş, Gümüşhane’ye geldiği günden beri her alanda seviyeyi daha yukarıya çıkarmaya çalıştıklarının altını çizerek, ağaçlandırma yapılacak sahaya her 10 günde bir geldiğini hatırlattı.

“Kent merkezi bu ağaçlarla renk cümbüşüne dönecek”

   Karşıyaka Tabiat Parkı’yla Süleymaniye Mahallesine İl Özel İdaresi vasıtasıyla birleştirecek yol yapacaklarını, bu havzada bir metrekare bile ağaçlandırılmamış alan kalmayacağını kaydeden Vali Memiş, “Özellikle sonbaharda Zigana renk cümbüşüne bezeniyor. Burası da aynı coğrafya ve bu renk cümbüşünü burada da sergilememiz lazım. Dikeceğiz bazı ağaçlar da çınar yapraklı akçaağaç ve ıhlamur gibi sonbaharda o güzelliği veren ağaçlar olacak” dedi.

   Vali Memiş, hatıra ormanına adı verilen Ömer Halisdemir’le ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bu ülkenin vatandaşları, yüce Türk milleti büyük kahramanlar yetiştiren bir millet. Ömer Halisdemir de 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde hayatını hiçe sayarak o darbenin önlenmesinde kendini ortaya koymuş bir kardeşimiz, şehidimiz. Ona ve 15 Temmuz’da şehit olan 248 vatandaşımıza, terörle mücadelede hayatını kaybeden bütün askerimize, polisimize, vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”

  Gümüşhane Orman İşletme Müdürü Tuncay Dinç ise 2017 yılında Merkez, Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerinde 600 bin adet fidan dikimi yapmayı planladıklarını söyledi.

  Yapılan konuşmaların ardından alandaki ilk fidanları Vali Okay Memiş ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerle birlikte dikti.

  Törenin ardından öğrencilere içerisinde çeşitli hediyeler bulunan çantalar takdim edildi.

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.