GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Necmettin Öğretmen, Memleketindeki Meslektaşları İle Anıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni haftaya Gümüşhane'de yaptığı 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' programlarıyla başladı.
Şehit Necmettin Öğretmen, Memleketindeki Meslektaşları İle Anıldı

Pazartesi günü dijital ortamda 21'incisi yapılan 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları'nda Salı günü 22'inci buluşmada Gümüşhane'ye konuk oldu.

16 Haziran aynı zamanda Necmettin Yılmaz'ın görevli bulunduğu Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane'ye giderken teröristlerce kaçırılmasının yıl dönümüydü. Bakan Selçuk ve meslektaşları şehadetinin üçüncü yılında Necmettin Öğretmeni bir kez daha rahmetle andı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk meslektaşlarıyla konuşmasına 3 yıl önce memleketi Gümüşhane'ye dönerken teröristler tarafından kaçırılan ve Temmuz ayında vatan toprağına emanet edilen şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anarak başladı. Selçuk, "Necmettin Öğretmenimizin şehadeti bizi çok üzen, öğretmenler olarak unutmadığımız, unutamayacağımız bir olay. Onun hatırası bizim için çok değerli. Necmettin öğretmenimizi bir kez daha rahmetle anıyorum." dedi.

Gümüşhane'de görevli meslektaşlarına salgın sürecinde öğrenci ve velilerini yalnız bırakmadıkları için yürekten teşekkür ettiğini ifade eden Bakan Selçuk, "Çocukları gülümseten bütün arkadaşlarıma selam ediyorum." dedi. Selçuk, 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları'nın öğretmenlerin önerilerini dinlemek ve onları hayata geçirmek için önemli bir fırsat olduğunu belirterek sözü meslektaşlarına bıraktı.

İlk sözü alan müzik öğretmeni Oytun Eleman 'Dut Dibine Yaslanırlar' adlı Gümüşhane türküsünü seslendirdi.

Ziya Öğretmen'e her ilden olduğu gibi Gümüşhane'den de davet vardı. Bakan Selçuk her şey normale döndüğünde tüm öğrencileriyle ve meslektaşlarıyla bir araya gelmeyi dilediğini söyledi.

Görsel sanatlar öğretmeni Hatice Şentürk, kente geldiğinde Ziya Öğretmen'e hediye etmek üzere yaptığı resmi gösterdi. Selçuk kara kalemle kendisini çizen Hatice öğretmenin hediyesini çok beğendiğini söyleyerek teşekkür etti.

Eşi sağlık çalışanı olan İbrahim Demirci, iki çocuğunun uzaktan eğitimini üstlendiğini, Bakanlığın desteğiyle bu zor süreci rahat atlatabildiğini dile getirdi.

Buluşmada mesleğinde 34'üncü yılını tamamlayarak emekliliğe hazırlanan Hüseyin Türkfiliz de vardı. Hüseyin öğretmen, siyah önlük, kara tahta ve sobalı sınıflarla başladığı meslek hayatını teknolojinin son imkanlarıyla yapılan eğitimle tamamladığını anlattı. Deneyimli öğretmen, hem böyle büyük bir dönüşüme tanıklıktan duyduğu mutluluğu hem de öğrencilerine sarılamadan emekliye ayrılmanın burukluğunu yaşadığını dile getirdi. Hüseyin öğretmene sağlıklı bir emeklilik dileyen Bakan Selçuk, "Bu milletin çocuklarına verdiğiniz emekten dolayı şükranlarımı sunuyorum." dedi.

18-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-202018-06-2020

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.