GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimizden Öğretmenlerimize Yemek

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle il merkezinde görev yapan 350 öğretmene şehrin ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olan Ramada Otel’de yemek verdi.
Sayın Valimizden Öğretmenlerimize Yemek

   Programda konuşan ve kendisinin de bir öğretmen çocuğu olduğunu hatırlatan Vali Memiş, “Böyle bir organizasyonu özellikle yapmak istedim. Şehriyle, yaşadığı yerle uyumlu olması lazım insanların. Yaşadığı ili sevmesi lazım. Yaşadığı yerden başka yerlere imrenmeden yaşaması lazım. İlkemiz ve sloganımız bu. Gümüşhane’de yaşayan hiçbir kamu görevlisi başka illere imrenmesin. Gümüşhane’de yaşayan üniversite öğrencileri başka illere imrenmesin. Gümüşhane’de yaşayan vatandaşlarız da aynı şekilde başka illere imrenmesin. Gümüşhane ili Türkiye’de kişi başına en fazla kamu yatırımı alan illerin başında geliyor” dedi.

   Bütün paydaşlarla Gümüşhane’de yaşayan insanlara hizmetle meşgul olduklarını kaydeden Vali Memiş, “İlimizde artık bir sinema salonumuz var. Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen’e çok teşekkür ediyorum Sema Doğan Parkı’nda bizleri kırmadılar. Bizlerde öncülük ettik, yol gösterdik. Hem maddi hem de manevi olarak destek olduk ve çok güzel bir 5 yıldızlı tesis oldu. Lütfen bu tesislere sahip çıkın. Bu tesisler sizlere yapıldı. Aynı şekilde bu hizmetlere devam edeceğiz. Yine belediyemiz yakın bir süre içerisinde alışveriş merkezine başlayacak. İhalesini yaptı. Bizlerde kendisine yardımcı olacağız. Yerli ve yabancı bütün markaların, sosyal mekanların olduğu, Türkiye’nin en şık alışveriş merkezini yapacağız. Alışveriş merkezleri bizim yerli ve milli kültürümüzdür. Çünkü dünyanın en eski alışveriş merkezi İstanbul Kapalı çarşı alışveriş merkezidir. Gümüşhaneliler neden akın akın gitsin komşu illere taşınsınlar. Bu kente Türkiye’nin önemli markalarını getirmek istiyoruz. Esnafımız tüccarımız bu kentin insanlarına daha yüksek standartlarda hizmet etsinler. Bizi düşük standartlarla yaşayama kimse mecbur bırakmasın. Bizi düşük standartlarda hizmet alamaya kimse mecbur bırakmasın. Gümüşhane’de yaklaşık 5 bin civarında kamu görevlisi var. Gümüşhane’nin ticareti de bu insanların maaşlarıyla, üniversite öğrencilerimizin gelirleriyle dönüyor. Biz biraz daha yüksek standartta hizmet beliyoruz” diye konuştu.

   Öğretmenlere hitaben “Öğrencilik hayatım boyunca öğretmenlerine, öğrencilerine farklı davranan öğretmenlerimizi hiç unutmadım” ifadelerini kullanan Vali Memiş, şunları söyledi: “Hangi öğrencinizin hangi makama geleceğini ilerde ne olacağını tahmin edemezsiniz. Öğrencilik hayatı uzun bir maratondur. İlkokulda süper çocuk, ortaokulda yavaşlar. Ortaokulda süper olur lisede yavaşlar, lisede vasat olur, üniversitede açılır. Üniversitede çok iyi olabilir iş hayatında başarılı olmaz. Dolayısıyla siz öğrencilerinizi başarı durumuna göre davranarak onları dışlamamalısınız. Öğrencilerinize vali çocuğu, ağa çocuğu, paşa çocuğu, belediye başkanı çocuğu vekil çocuğu, zengin çocuğu diye ayrım yapamazsınız. Çünkü çocuk eğitimi sırasında daha hayatın ilk yıllarında adalet kavramı ile tanışıyor. Bu çok önemli bir şey. Çocuklarımızı hem milli ve manevi değerlere uygun hem de çağın gereklerine göre yetiştireceğiz. Çocuklarımız milletini, milli değerlerini, manevi değerlerini bilecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu değerlerine uygun aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedeflerine uygun çocukları biz bilimden uzak yetiştiremeyiz. Nano teknoloji bilmeyen nesiller yetiştiremeyiz.”

   Öğretmenlerden sokağa çıkmalarını, toplumda görünür olmalarını ve bir adım öne çıkmalarını isteyen Vali Memiş, “Bunu bütün kamu görevlilerinden istiyorum. Biz nüfus olarak küçük bir vilayetiz. Sizler eğer topluma yön verirseniz bu toplum çok daha ivme kazanır çok daha iyi yerlere gelir. Aksi takdirde Gümüşhane bir gram katkısı olmayan boş teneke adamların sözü daha çok çıkıyor. İnsanları manipüle ediyorlar insanların moralini bozuyorlar, insanları yanlış yönlendiriyorlar. Bunda sorumluluğunuz var. Aydın münevver insan olmanın sorumluluğu var” ifadelerini kullandı. 

   Belediye Başkanı Ercan Çimen ise marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek, “Sayın Valimize teşekkür ediyorum, bir buçuk yıldır Gümüşhane’de her şeyde öncülük yapıyor bize heyecan katıyor. Gümüşhane’nin geleceği var diyor. Bizde topyekûn olarak sayın valimize, ilimizin çok değerli milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’la ve diğer kuruluşlarımızla beraber şehrimize güzel hizmetler yapıyoruz. Yüce rabbim bize fırsat verdikçe hepimiz gücümüz yettiği kadar şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizleri bu noktaya getiren, bizleri ailemizden sonra yuvamız olan okullardan sonra bu noktalara taşıyan siz değerleri öğretmenlerdir. Sizlerden Allah razı olsun. Tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

   İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan da geleceğimizin en büyük sermeyesi olan çocukların mimarının öğretmenler olduğunu belirterek, “24 Kasım’lar da bu değerin tekrardan vurgulandığı müstesna günlerden biri olarak sayın valimizin öğretmen arkadaşlar onuruna vermiş olduğu bu yemekte bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yaklaşık 20 bine yakın öğrencimizle 2 bine yakın eğitim çalışanı ile Gümüşhane’de eğitim geleceğini şekillendirmek üzere çocuklarımızın geleceği için büyük bir gayret ve çaba içerisindeyiz” dedi. 

   Etkinlikte daha sonra öğretmenlerden oluşan Grup Canca üyesi sanatçılar tarafından konser, Hışır Osman Nebioğlu, Talat Ülker ve Mesut Olgun’dan şiir dinletileri gerçekleştirildi.

  Öğretmenlerin protokol üyeleriyle birlikte halaylar çekip oyunlar oynadığı program geç saatlere kadar devam etti.

   Etkinliğe Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, kurum müdürleri, milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.