GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz TEOG şampiyonlarını ödüllendirdi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında tüm soruları doğru yapan 12 öğrenci Gümüşhane Valisi Okay Memiş tarafından altınla ödüllendirildi.
Sayın Valimiz TEOG şampiyonlarını ödüllendirdi

   Valilik Toplantı Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyit Tok, dereceye giren öğrencilerin okul müdürleri ve öğrencileri kabul eden Vali Okay Memiş, bir süre öğrenciler ve okul müdürleri ile sohbet ederek, başarılarından dolayı kutladı.

  Vali Okay Memiş, burada yaptığı konuşmada, “Sizleri, anne ve babalarınızı, size veren öğretmenlerinizi tebrik ediyor, kutluyorum” dedi.

  “Bizleri Çok Mutlu Ettiniz”

  Öğrencilerin sağladığı başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Vali Memiş, “Bu başarınızdan dolayı çok büyük keyif aldık. Neticede bu bir başarıdır, ancak hayatınızda başarılı olduğunuz dilimlerin yanı sıra başarısız olduğunuz zaman dilimleri de olacak. Hayat uzun bir maraton. Onun için güçlü bir şekilde çalışmaya devam edin. Çünkü zirveye çıktıktan sonra aşağıya doğru düşüş başlar. Aşağıya düşebilir, aşağıya inebilirsiniz. Onun için bu temponuzu hayat boyu devam ettirmeniz gerekiyor” diye konuştu.

  “Hepimiz İnsanız”

  “Hepimiz birer insanız, bizim olduğu gibi sizin de sorunlarınız olabilir” ifadelerini kullanan Vali Memiş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ancak benim anladığım kadarıyla sizler zeki çocuklarsınız. Bu sorunları çözme tekniklerini de öğreneceksiniz. Zeki, çalışkan olduğumuz kadar aynı zamanda da ahlaklı olacağız. Zeki insanlara tevazu çok yakışır. Mevki ve makam sahiplerine tevazu çok yakışır. Varlıklı insanlara tevazu çok yakışır. Tevazu sahibi olursanız çevrenize adeta ışık yayarsınız. Vali, belediye başkanı, müdür, bakan, başbakan, meşhur sanatçı, bunlar tevazu sahibi olursak bütün insanların sevgisini kazanırız. Sizler, amacınıza doğru böyle devam edin. Sizlerle tanışmaktan büyük keyif aldık.”

 “Seneye Bu Sayıyı Artıracağız”

 Vali Okya Memiş, gelecek eğitim-öğretim yılında bu sayıyı artıracaklarını ifade ederek, “Soruları tam cevaplayan öğrencilerimizin sayısını mutlaka artıracağız. Öğretmenlerimiz birebir markaj yapacaklar. Öğrencileri, öğretmenlere zimmetleyeceğiz. Ful yapan öğrencilerimizin yanı sıra başarılı olan öğrencilerimiz de çok değerlidir. Bu çocukları, kendi çocuklarım gibi görüyorum. Kendi kızım, kendi oğlum gibi, o kadar mutlu oldum ki. Başarılarınız devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

  Vali Memiş, daha sonra 12 öğrenciye çeyrek altın vererek ödüllendirdi.

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.