GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Milli Eğitim Yöneticileri ve Okul Müdürlerine Veda Etti

27 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atanan Sayın Valimiz Okay Memiş, katıldığı Okul müdürleri değerlendirme toplantısın da, Milli Eğitim yöneticileri ve Okul Müdürlerine veda etti.
Sayın Valimiz Milli Eğitim Yöneticileri ve Okul Müdürlerine Veda Etti

   Toplantıda konuşan Sayın Valimiz Okay Memiş; Gümüşhane ekmeğini taştan çıkaran çalışkan insanların yaşadığı bir yer olduğunu belirterek “Gümüşhane insanının eğitimle ilgili farkındalıkları çok yüksek, çünkü başka çaremiz yok çok zor bir coğrafya. Ama geleceğe umutla bakıyoruz. Ben hep gurur duydum bu kentte olmaktan ve şimdi ayrılırken o kadar güzel geri dönüşler alıyorum ki, bizimde en büyük servetimiz bu. Neticede insan ahirete intikal ettiğinde yanında hiçbir şey götüremeyecek işte kubbede hoş bir  seda bırakmak dedikleri çok önemli çok değerli, bu anlamda bütün çalışma arkadaşlarımı tek tek tebrik ediyorum. Sizlerle gurur duyduğumu özellikle ifade etmek isterim. Ben daha fazla bir şeyler yapmak niyetindeydim, projelerim vardı. İnşallah bizden sonra gelen arkadaşlar bu hizmetleri devam ettirecek. Burada şunu fark ettim buraya gelen kamu görevlilerini burada yaşadıkları sırada mutlu etmeniz lazım. İnsanlar eğer mutsuzsa siz başarı elde edemiyorsunuz. Kentinizin sıkıcı bir kent olmaması lazım.  Sıkıcı kentler kan kaybediyor yok olup gidiyor. Ve sıkıcı olmayan kamusal alanlarının alternatifli olduğu kentler, yaşam sevinci olan kentler daha fazla tercih ediliyor.  Ben onun için hep hayalim Gümüşhane’yi turizmle ve diğer dinamikleriyle yaşanabilir, küçükte olsa butik bir şehir yapma hayalim oldu hep. Belediye başkanımızla milletvekillerimizle siyasi paydaşlarımızla sizlerle beraber bu eksikliklere yöneldik. Doğrusunu söylemek gerekirse vicdanen çok rahatım eksiklerimiz var tatbikî ama iyi niyetle burada görev yaptığımızı düşünüyorum ve çok somut şeyler yaptığımıza inanıyorum. Bahçeşehir kolejimize, Enver Yücel beye teşekkür ediyorum. Kodlama eğitimi konusunda Türkiye’nin ilk üç ilinden biriyiz daha iyi olacağız. Erzurum’da da bir kapınız var her zaman için size açık, yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. İki buçuk yıldır birlikte emek verdik, bu kentte emeğimiz var, sevdik gönülden sevdik, inşallah hepinizi Erzurum’a bekliyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

   Toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Sayın Valimize Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen kurslarda dokunan kilim ve gümüş atölyesinden hediye takdim edildi.

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.