GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İlbeyi Aydın ile birlikte Yeni Mahalle’deki Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.
Sayın Valimiz Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

    Ziyarette ilk olarak Okul Müdürü Mesut Ergün ile odasında bir süre görüşerek, okulun öğretmen, öğrenci ve derslik durumu hakkında bilgi alan Sayın Valimiz, daha sonra, okulun konferans salonunda Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, biyolojik kaçakçılıkla mücadele konusunda bilinçlendirme amaçlı düzenlenen etkinliğe katıldı.

    Etkinliğin sonunda, katılımcı öğrencilere hediye takdiminde bulunan Sayın Valimiz, “Bizler Allah’ın yarattığı bu evrenin birer parçasıyız. Eğer dedelerimiz, büyüklerimiz doğaya saygılı olup, kıymetini bilerek hareket etmeseydiler, bugün ilimizde belki hiç ağaç olmayacaktı. Sizler de bu bilinçle yetişerek çocuklarınıza ve torunlarınıza daha iyi bir doğa bırakacaksınız. Çevremize saygılı olarak yaşayalım.” dedi ve çocuklara çevreyle ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu.

    Daha sonra, okul öğrencilerinin 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası münasebetiyle düzenledikleri programa katılan Sayın Valimiz, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’de üretilen ürünleri tercih ederek ülke ekonomisine katkıda bulunulması gerektiğini kaydeden Sayın Valimiz, “Türk milleti olarak eğer kendimiz bir şeyler üretmezsek, patatesi bile yurtdışından alırsak paramızı dışarıya vermiş oluruz. Üretimimizi kendimiz yapar, tükettiğimiz şeyleri kendimiz üretirsek zengin bir toplum oluruz.” şeklinde konuştu.

    Gümüşhane’de her şeyin en iyisinin olmasını istediğini ifade eden Sayın Valimiz, “Devletimiz beni bunun için buraya gönderdi. Belediye Başkanımız ve tüm kurumlarımız en iyisini yapmak için uğraşıyor. Dolayısıyla yerli ve milli değerlerimize sahip çıkacağız. Gerçek anlamda milliyetçilik ürün üretmektir, ürettiğimiz ürünün satın alınmasıdır. Milliyetçilik bunu gerektirir. Siz öğrencilerimizin milliyetçiliği, vatanperverliği de dersine iyi çalışmak, sınıfta öğretmenini dinlemek ve ödevlerini eksiksiz yapmaktır. Sizden tek istediğimiz budur.” dedi.

    Sayın Valimiz daha sonra, okul çalışanlarından emekli olan Lütfi Ceylan’a Hizmet Şeref Belgesi’ni takdim etti.

 

16-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-2016

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.