GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şahinkaya’dan Öğretmenlere Jest

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla okulları ziyaret ederek öğretmenlere çiçek dağıttı.
Şahinkaya’dan Öğretmenlere Jest

 Türk Telekom Fen Lisesi, Harşit Anadolu Lisesi, Bilim Sanat Merkezi ve Dumlupınar İlkokul/ Ortaokullarını ziyaret eden Şahinkaya, okul idarecileri ve öğretmenlerin gününü kutlayarak çiçek dağıttı.

 Tüm insanların yetişmesinde ve hayatı öğrenmesinde öğretmenlerin katkısı olduğunu belirten Şahinkaya, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 tarihinden itibaren, öğretmenler günü kutlanmaktadır. Öğretmenlerimiz bizim için kutsaldır. Bireylerin yetişmesinde, ülkenin kalkınmasında önemli görevler üstlenen öğretmenlerimizi anlatmak için bir gün yetmez. Eğitim ve öğretimi kendilerine ideal edinen tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun" dedi.

 Öğretmenlik mesleğinin önemine değinen Şahinkaya, topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğunu, ancak bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleğinin ayrı bir kutsallık taşıdığını ifade etti.

 Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren öğretmenler ise Şahinkaya’ya teşekkür etti.

 

 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Adem Doğan, Hüseyin Erden, İlhan Yıldız ve Cemal Karabulut ta diğer okulları ziyaret ederek öğretmenlere çiçek dağıttı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.