GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şahinkaya Okul Aile Birliği Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya Dumlupınar Ortaokulu/ İlkokulunda düzenlenen 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Okul Aile Birliği Toplantısına katıldı.
Şahinkaya Okul Aile Birliği Toplantısına Katıldı

 Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, okul müdürü İsa Aslan, Okul Aile Birliği Yönetimi ve veliler katıldı.

 Şahinkaya, toplantıda yaptığı konuşmada velilere seslenerek; “Çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlar bizim servetimiz ve geleceğimiz. Onlar bize Allah´ın bir emaneti. O halde bu emaneti hep birlikte en iyi şekilde yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.” dedi.

 Dünyaya geldiğinde evlere neşe katan çocukların yanlış davranışlar içerisine girmemesi için aile içerisinde gereken sevgi ortamının oluşturması, mutlaka okul ile işbirliği içerisinde olunması gerektiğini vurgulayan Şahinkaya, “Çocuklarımızın hassas noktalarını öğretmeni ile paylaşmalıyız ve çocuklarımızı küçük görmemeliyiz. Yarının bürokratları veya bakanları bu sıralardan çıkabilir. Onlara bu gözle bakalım. Onların yanında örnek olacak davranışlar sergilemeliyiz” dedi.

 

 Eğitim öğretimde öğrenci-öğretmen-veli unsurlarının önemine, okul, aile ve veli iletişiminin gerekliliğine işaret eden Şahinkaya,  sözlerini şöyle tamamladı: “Başarının yüzde 80’ i iletişimden geçer. Yoğun katılımlarından dolayı tüm velilere, toplantıda emeği geçen İdareci, öğretmen ve okul personellerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.