GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sağlıklı Nesil ve Sağlıklı Gelecek" Ödül Töreni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
"Sağlıklı Nesil ve Sağlıklı Gelecek" Ödül Töreni Yapıldı

            Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde gerçekleştirilen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” temalı yarışma kapsamında Gümüşhane´de Edebi (Şiir) ve görsel kategorisinde düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

            15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selman Eroğlu, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

            Gümüşhane’de İl genelinde değerlendirmeye 58 öğrencinin katıldığı yarışmada Edebi ( Şiir) dalında Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Reyyan Bolatlı, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Bilal Altınok ve Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Ecem Güntürk Oğuzhan birinci Görsel kategorisinde ise Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Ayşenaz Çetin, Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Büşra Nur Ergin ve Türk Telekom Fen Lisesi Öğrencilerinden İpek Zent il birincisi oldular.

            Dereceye giren öğrenciler 500 TL değerinde para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmaya Katılan Öğrencilerimize Teşekkür Ediyoruz

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Bu yarışma ile çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlamaktadır. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak yetişmesi ve toplumda yer alması açısından bu projenin ve Yeşilay Cemiyeti´nin yapmış olduğu diğer çalışmaların hayata geçirilmesinde ve uygulanmasında, yarışmaya katılan öğrencilerimize, öğretmenlere ve ailelere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

6 Öğrencimiz Kendi Kategorilerinde İl Birincisi Olmaya Hak Kazandılar

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, “Bir ülkenin geleceğini inşa edeceksek sağlıklı bir gelecek için sağlıklı bir nesil yetiştirmemiz lazım.  Bu yarışma Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Yeşilay Cemiyeti arasında madde bağımlılığı kapsamında sağlıklı bir nesil yetiştirebilme adına ortak bir protokol çerçevesinde geleneksel olarak yapılmaktadır. Bu yılda bu yarışmaya tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizden de İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim düzeyinde Edebi (Şiir) ve Görsel kategorisinde öğrencilerimiz eserler gönderdi. Bunların neticesinde oluşturulan komisyonlar ilçe ve merkezden gönderilen eserlerimizden bir değerlendirme yaptılar ve il birincilerimizi belirlediler. İl birincilerimiz Türkiye genelinde il değerlendirmeye katılmak üzere Yeşilay Cemiyetimiz genel merkeze ulaştırıldı. Bizlerde ilimizdeki değerlendirmenin neticesinde birinci olan İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim düzeyinde birinci olan Edebi (Şiir) ve Görsel kategorilerin ödül töreni için buradayız. Gümüşhane´de okullarımızdan Edebi (Şiir) Kategorisinde 24 görsel kategoride 34 eser ile toplam 58 eserimiz bu yıl yarışmaya katıldı ve yarışmamızın neticesinde bugün ödüllendireceğimiz 6 öğrencimiz kendi kategorilerinde il birincisi olmaya hak kazandılar. Dereceye giren öğrencilerimize emek veren arkadaşlarımızı, ailelerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi

            Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şube Başkanı Selman Eroğlu; “Yarışma neticesinde dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu tür yarışmalar aynı zamanda Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında çocuklarımıza ve gençlerimize bilgi verdiği için çok önemsiyoruz.” dedi

            Yapılan konuşmaların ardından il birincisi olan öğrenciler eserlerini okumasının ardından ödülleri ve hediyeleri verildi.

            Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.