GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kızlarımız Okullaşıyor, Üniversiteler ve İş Alanlarıyla Buluşuyor" Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonuyla Gümüşhane Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce yürütülen ‘Kızlarımız Okullaşıyor, Üniversitelerle ve İş Alanlarıyla Buluşuyor’ isimli projenin 5. değerlendirme toplantısı yapıldı.
"Kızlarımız Okullaşıyor, Üniversiteler ve İş Alanlarıyla Buluşuyor" Projesi

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığınca finanse edilen proje için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Taş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, proje paydaşı Mesleki ve Teknik Okul/Kurum Müdür ve Öğretmenleri, proje kapsamında gerçekleştirilecek olan “Temel Yeterlilik Eğitimleri” nde eğitim verecek olan rehber öğretmenler ve proje personelleri katıldı.

   İl genelinde planlanan eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve paylaşımda bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan, tüm bu planlamaların proje olan ilintisini vurguladı ve proje kapsamında gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin en üst seviye verimlilikte gerçekleştirilebilinmesi için tüm paydaşlardan üzerlerine düşen sorumluluklara gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.

   Proje koordinatörü Serdar Serhat Salantur ise proje kapsamında her bir ilçeden 50 kız öğrenci ve 50 annenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan il içi ve il dışı geziler hakkında paylaşımlarda bulundu.

   Geziler hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak görev paylaşımları hakkında katılımcıları bilgilendiren Salantur, geziler kapsamında il içinde Gümüşhane Üniversitesi ve yerel iki sektör, il dışında ise Karadeniz Teknik Üniversitesi ve iki yerel sektörün ziyaret edileceğini söyledi.

   Proje kapsamında bugüne kadar 500 aile ziyaret edildi, bin 500 ebeveyn eğitimi, 150 kız öğrenciye eşofman takımı, spor ayakkabı ve mont temin edildi, 150 STK üyesi, yerel kanaat önderleri ve sendika temsilcisine seminer verildi, 150 Rehber öğretmene eğitim verildi, 6 ilçe merkezinde 72 farklı dersten ve 400 öğrencinin katıldığı destek telafi kursları düzenlendi ve okullar bünyesinde açılan ETÜT merkezleri kuruldu, il genelindeki 14 Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumuna resim, müzik ve spor sınıfı malzemeleri dağıtımı yapıldı, il genelinde 150 kız öğrenciye soru bankası ve test kitabı desteği sağlandı, 200 yönetici ve öğretmene eğitim verildi. 

27-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-2016

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.