GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyonlu Okullar İçin Açık Büfe Kahvaltı Eğitimi

İlimizde pansiyonlu okulların yönetici ve çalışanlarına "Açık Büfe Kahvaltı" eğitimi verildi. 
Pansiyonlu Okullar İçin Açık Büfe Kahvaltı Eğitimi

   Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Işıl Restorantında okul öğretmenleri İlyas Özbağcı ve Mehmet Dede tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul pansiyonlarında "Açık Büfe Kahvaltı Uygulamasında" bir standart yakalamak,  uygulamada meydana gelen eksikleri gidermek ve uygulamayı daha da geliştirmek amacıyla eğitim verildi. 

     Eğitimde okul pansiyonların hangi malzemeyi kullanmaları gerektiği, açık büfe sunumunun nasıl olması gerektiği teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, eğitimi veren öğretmenlere ve eğitimi alan yönetici ve çalışanlara teşekkür ettikten sonra "Okullarımızda açık büfe kahvaltı uygulamalarının uygulanmaya çalışıldığı ancak uygulamada birliktelik sağlanamadığı tespit ettiğimiz için bu eğitimi yapıyoruz. Amacımız geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza en iyiyi en güzelini sunmak. Açık büfe kahvaltı uygulaması bizim için sadece öğrencimizin karnını doyurma meselesi değil aynı zamanda davranış eğitimidir. Çocuklarımıza kanaatkârlığı, kendi başına karar almalarını sağlamayı, ölçülü davranmayı öğretiyoruz. 2.dönemden itibaren tüm pansiyonlarımızda uygulamayı daha etkin bir şekilde uygulayacağız." dedi.

     Eğitim, katılımcıların sorularının sorulduğu ve eğitimciler tarafından yapılan açıklamalarla bitti.

      Eğitime İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nilgün Seçen, Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit Tanış, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şakir Marancı, pansiyonlu okulların pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları ve pansiyonların aşçıları katıldı.    

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.