GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pandemi Sürecinde En Çok Etkilenen İlkokul Öğrencilerimiz ve Velilerimiz Oldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan İlkokul okul müdürleri ile toplantı yaptı.
Pandemi Sürecinde En Çok Etkilenen İlkokul Öğrencilerimiz ve Velilerimiz Oldu

Yusuf Çiftçioğlu İlkokulunda yapılan toplantıda 2019-2020 eğitim öğretim yılı ve 2020-2021 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmaların değerlendirmesini yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan, Yapılan tüm çalışmalarda bir yandan geçmiş dönemi değerlendirirken bir yandan önümüzdeki eğitim-öğretim yılında alınacak tedbirler üzerinde çalışıyoruz. Pandemi sürecinde belki de en çok etkilenen ilkokul öğrencilerimiz ve velilerimiz oldu. Bu süreci gerek Cumhurbaşkanımız olsun, gerek Sağlık Bakanımız olsun, gerek Milli Eğitim Bakanımız olsun en az hasarla atlattığımıza inanıyoruz. Malum salgından dolayı biliyoruz ki hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, buna eğitimde dâhil. Bu sebepten bundan sonraki ilk yapacağımız çalışma uzaktan eğitim olarak alt yapımızı iyi bir konuma getirmektir.

Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları 24 Ağustos 2020 Pazartesi Günü Başlayacak

 Okullarımız Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk' un imzasıyla yayınlanan genelgeyle, 2020-2021 eğitim ? öğretim yılının 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlanacağı söyleyen Müdürümüz Seydi Doğan, Buna göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi müdürlerle gerçekleştirdiğimiz toplantıda da bahsettiğimiz maske, sosyal mesafe ve hijyen bu üç kurala riayet etmeliyiz. Bu alışkanlıkları en az 1 ay süreyle okullarımızda sık sık uygulayarak bu alışkanlıkları çocuklarımıza kavratmalıyız. Havanın sıcak olmasına rağmen hala günlük vaka sayımız binlerin üzerindeyse sonbahar dönemi bizi daha büyük sayılar bekliyor olacak. Ama biz buna alışmak zorundayız. Başta da okullarımızda/ kurumlarımızda alacağımız tedbirlerle bunu yeneceğimizi umuyorum. Salgın sürecinde bizi en çok korkutan 1.sınıf, YKS ve LGS' ye giren öğrencilerimizin durumu olmuştur. 1.sınıfta okuyan öğrencilerimiz olarak okuma ve yazmayı öğrenme açısından zor bir dönem oldu.  Ama yaptığım takipler ve aldığım bilgiler doğrultusunda şu an çok büyük bir eksiklik olduğunu görmüyorum. Öncelikle bu süreçte buna katkı sağlayan tüm personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bakanlığımız 2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılı Çalışma Takvimini Yayınladı

2020-2021 eğitim- öğretim yılı olarak Bakanlığımız okullarda alınması gereken tedbirleri bizlerle paylaştığını söyleyen Müdürümüz Seydi Doğan, Bu tedbirler inşallah süreci biraz daha kolaylaştıracak. Bakanlığımız 2020-2021 eğitim- öğretim yılı çalışma takvimini yayınladı. 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü fiilen göreve başlayacak. Bu hususta okul idarecilerimizin yıllık izinlerini mümkün mertebe bu zamana kadar kullanmasını istiyoruz. Geri kalan 1 hafta sürede okulun temizlik, hijyen durumu hakkında çalışmalarını bekliyoruz. Öğretmenlerimiz göreve başladığından itibaren uzaktan eğitim olarak kendi alt yapısını hazırlamalı ve kendi kameralarını, bilgisayarlarını v.b gibi cihazlarını temin etmeleri gerektiğini söyledi.

 09-07-202009-07-202009-07-2020

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.