GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

                İlimiz kent merkezinde Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi açıldı.
Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

    Hafif düzeyde Zihinsel Yetersizliği bulunan ve halen özel eğitim sınıfları ile ilköğretim kurumlarında kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerin ortaöğretim düzeyinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla 2017 – 2018 eğitim öğretim faaliyetlerine başlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılması uygun görülen Gümüşhane Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi açıldı.

   İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “Fevzipaşa İlkokulu/Ortaokulu binasında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Gümüşhane Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’mizde, ilköğretimlerini tamamlamış ancak genel ve ortaöğretim programlarına devam edemeyecek durumda ve özel eğitime ihtiyacı olan bireyler eğitim alacaklar. Kurumun amacı; bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, onlara iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmaktır. Okulumuz, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hafif düzeyde zihinsel engelli ve 23 yaşından gün almamış özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik hizmet verecek.” dedi.

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.