GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Hizmetleri Çalıştayı yapıldı

Gümüşhane Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından " Özel Eğitim Hizmetleri" Çalıştayı düzenlendi.
Özel Eğitim Hizmetleri Çalıştayı yapıldı

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen çalıştaya Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Aşkın,  İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Taş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz, Defterdar İl Müdürü Turan Kemer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Günay, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Taş, "Özel gereksinim, sadece gereksinimi olan bireyleri ve ailelerini değil tüm insanlığı ilgilendiren toplumsal bir olgudur. Özel gereksinimi olan bireylerin toplumda bağımsız yaşayabilmelerinin ilk ve en önemli şartı eğitimdir. Bu özel bireylerin topluma kazandırılması ve toplumla bütünleştirilmesi de bizim en temel görevimizdir. Unutulmamalıdır ki özel gereksinim ihtiyacı olmak bir tercih değildir ve her insan bir özel gereksinimli birey olma adayıdır. Her çocuk özeldir. Hepsinin kendine göre becerileri, özel yetenekleri, ilgileri ve özellikleri vardır. Bu nedenle anne ve babaların kendi çocuklarının farklı yönlerini bilerek onların pozitif yönlerine odaklanmalı ve onların yönlerini geliştirmelerine yardımcı olmalıdırlar. Yapacağımız özel eğitim hizmetleri çalıştayı ile ilimizde eğitim hizmetleri konusu detaylı bir şekilde irdelenecek, katılımcıların da önerileriyle en üst düzeyde iyileşme sağlanması adına bizlere rehber olacak toplumun diğer fertlerinde de özel gereksinimi olan bireylere farkındalığı artmasına katkı sağlayacaktır. Bu çalışmada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve katılımcılara teşekkür ediyorum." Dedi

Üç farklı masada yapılan çalıştay da komisyon üyeleri özel eğitim hizmetleri yönetmeliğini geliştirmek için görüş ve düşüncelerini ifade eden rapor hazırladılar.

 

 

10-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-2020

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.