GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Kültürü Konferansı Düzenlendi

Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi tarafından ‘Okuma Kültürü’ konulu konferans düzenlendi.
Okuma Kültürü Konferansı Düzenlendi

   Gümüşhane Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Giresun Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikret Uslucan katıldı.

  Konferansa öğrencilerin yanı sıra Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Maarif Müfettişleri Başkanı Özcan Kol, okul müdürü, yöneticileri ve öğretmenleri ile davetliler katıldı.

  Milli Eğitim Bakanlığının hizmet içi eğitim seminerlerinde “Yazar Eğitmenliği, Yaratıcı Yazarlık ve Okuma Kültürü” dersleri de veren Yrd. Doç. Dr. Fikret Uslucan, bütün metinlerin aslında insanı anlattığını vurgulayarak eşsüremli okuma ve tersten okuma kavramları üzerinde durdu.

  Konferansın sonunda Uslucan’a plaketini Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek takdim etti.

  Okul müdürü Köksal Duman, konferansın öğrenciler tarafından çok beğenildiğini ve verimli olduğunu belirterek, Yrd. Doç. Dr. Fikret Uslucan’ın alanındaki bilgi ve deneyimini öğrencilere aktardığını ve kendine has üslubuyla da öğrencilerde bir hayranlık uyandırdığını belirtti.

  Nasıl bir okuma kültürüne sahip olunması gerektiği konusundaki farklı yaklaşımıyla öğrencilere yol gösteren Fikret Uslucan’ı ağırlamaktan mutlu olduklarını söyleyerek benzer çalışmaları imkân buldukça düzenlemeye çalışacaklarını belirten Duman, üniversitelerle böylesi bağlar kurulmasının geleceğin sosyal bilimcilerini yetiştirme misyonunda olan Sosyal Bilimler Liseleri adına önemli olduğunu söyledi.   

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.