GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verildi

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, okullarda çalışan özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi.
Okullarda Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verildi

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, okullarda çalışan özel güvenlik görevlilerine Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları, Uyuşturucu Madde Bilgileri, Genel Kollukla İlişkiler ve Çocukların Suçtan Korunması” konusunda eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları, ayrıca okullara yönelik olası terör ve şiddet olaylarına hazırlıklı olunması amacıyla okullarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine daha dikkatli ve duyarlı görev yapmalarının sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında ‘Eğitim Kurumlarında Görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü´ kapsamında, ilimiz dahilinde faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışan özel güvenlik görevlilerine terörle mücadele, uyuşturucu ile mücadele ve asayiş konuları hakkında eğitim verildi.” Dedi.

İki gün süren sunumların ardından güvenlik personelinin sorularının cevaplandırılmasıyla eğitim sona erdi.

25-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.