GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri Eğitim Programı Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni görevlendirilen ve halen görevde olan okul müdürlerine yönelik " Okul Müdürleri Eğitim Programı" başladı.
Okul Müdürleri Eğitim Programı Başladı

Yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde öğretim liderliği, vizyon ve strateji geliştirme, proje yönetimi, okul yöneticiliği, yönetsel ve mesleki etik, okul kültürü ve örgütsel davranış ve eğitimde kalite yönetimi amacıyla düzenlenen “Okul Müdürleri Eğitim Programı” başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin mahallinde seminerlere alınmaları istendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, yöneticilerimizin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları ve vizyoner bakış geliştirebilmelerini önemsediklerini söyledi.

Milli Eğitim olarak yöneticilerin kendilerini geliştirmelerine büyük önem verdiklerini, eğitimin bir ekip işi olduğunu söyleyen Şahinkaya;  öğrenci, veli ve öğretmenlerle çok iyi bir diyalog kurmaları gerektiğini, idarecilik mesleğini severek yapmaları gerektiğini, bu tür eğitimlerde idarecilerin birbirlerinin birikim ve tecrübelerinden yararlandıklarını ve iyi örnekleri paylaştığını ve bunun devam etmesi gerektiğini, bu eğitimin eğitim kalitemizin yükselmesine vesile olmasını gerektiğini belirtti.

Şahinkaya, “Bakanlığımız, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin mahallinde seminerlere alınmaları istenilmiştir. Yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerimiz için planlanan ve mahalli olarak düzenlenecek seminerler Gümüşhane Üniversitesi akademisyenleri ile eğitim uzmanı arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilecektir.” dedi

 02-06/02/2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan seminerde Gümüşhane Üniversitesi Akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Sedat Bostan, Nihat Yılmaz, Taşkın Kılıç,Doç. Dr. İskender Peker ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun tarafından eğitim verilecek.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.