GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlik Uygulaması Danışmanlığı Eğitimi Kursu başladı

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gümüşhane Üniversitesi işbirliği ile “Öğretmenlik Uygulama Danışmanlığı Eğitim Kursu” başladı.
Öğretmenlik Uygulaması Danışmanlığı Eğitimi Kursu başladı

Rehberlik Araştırma Merkezi salonunda başlayan ve 4 gün sürecek kursa 68 öğretmen katılıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gümüşhane Üniversitesi iş birliği içinde öğretmenlik uygulamasına katılacak uygulama öğrencilerine rehberlikte bulunacak ve meslek öncesi deneyim sahibi olarak yetiştirilmelerine katkı sağlayacak yönetici ve öğretmenlere yönelik Öğretmenlik Uygulaması Danışmanlığı Eğitimi Kursu veriliyor.

Öğretmen uygulamaları eğitiminden geçmeyen hizmet içi eğitim modülünde bilgileri sistemi aktarılmayan hiç bir öğretmenlerimizin yanına stajyer öğrenci verilmeyeceğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun; “Burada mesleki anlamda tecrübe paylaşımı bir taraftan uygulamaya yönelik çalışmalar ama daha önemlisi adaylar sizin yanınıza geldiğinde hem onlara yönelik olarak tutum ve davranışlarınız hem de sistem üzerinden yapacaklarımız bizim açımızdan önemlidir” dedi.

Boş Geçireceğimiz Hiçbir Vakit Yok

Okullarımızda ciddi bir hareketlilik ve yoğunluk olduğunu belirten Olgun, Şehre dair, eğitime dair, ülkeye dair bir şey konuştuğumuzda ıskalayacağımız hiçbir fert yok, boş geçireceğimiz hiçbir vakit yok. Hiç bir çocuk bir daha okul öncesine gelmeyecek, 4. sınıf olmayacak, 9. sınıf olmayacak. Vakit geçecek bugünkü yaşımıza tekrar dönemediğimiz gibi onlar da dönemeyecekler. O yüzden her dönemin kendine özgü girişimsel süreci içerisinde onlara katkı sağlamak mecburiyetimiz var. Bizim görevimiz neyse o yükümlülüğümüzü yerine getireceğiz. Zamanı dolu dolu yaşamak ve onları gelecek dönemlere hazırlama mecburiyetindeyiz.

 Yükümüz Ağır İşimiz Zor Yükümlülüğümüz Çok Fazla

Kaybedecek vaktimizin olmadığını söyleyen Olgun, “Yükümüz ağır işimiz zor yükümlülüğümüz çok fazla. Eğer siz gelecekte güçlü bir Türkiye arzu ediyorsanız yeni bir kültür ve medeniyetin inşasından söz ediyorsanız bunu başaracak olan öğretmenlerden eğitim camiasının başka yolu yok. Bir gün anlarlar anlamazlar bize değer verirler vermezler hak ettiğimizi alırız almayız her türlü eleştiriyi yapabilirler.”

Yükseleceksek Öğretmenlerle Çökeceksek Öğretmenlerle Çökeceğiz

Bu toplum yükselecekse öğretmenlerle çökecekse öğretmenlerle çökeceğini söyleyen Olgun,  “Eğitimin olmadığı, eğitimin dinamiklerinin sağlam tutulmadığı bir toplumda ahlak olmaz, adalet olmaz, yeni bir kültür ve medeniyet inşası olmaz. Onun için eğitim… eğitim başka şansımız yok. Allah kolaylık versin hep beraber inşallah koşmaya, yorulmaya devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını bitirdi.

16-01-201916-01-201916-01-201916-01-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.