GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere LEGO Robot Eğitimi

Ülkemiz ve ilimiz için hayal eden, düşünen ve üreten bir gelecek inşa etmek amacıyla Gümüşkod kodlama eğitimi projesi yapıldı. 
Öğretmenlere LEGO Robot Eğitimi

  Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan öğretmenlere yönelik eğitimde algoritma, problem çözme, program yazma ve robotik alanlarda çalışmalar yapıldı.

   FATİH Projesi İl Koordinatörü Yasin Demir, Gümüşkod kodlama eğitimi projesi kapsamında ilimizdeki bilgisayar öğretmenleri, meslek lisesi öğretmenleri, bilişim teknolojileri ve yazılım dersine giren öğretmenlere yönelik eğitmen Harun Göker tarafından LEGO robot eğitiminin yapıldığı belirtti.

   Demir, “Eğitimde LEGO parçaları, motorlar, sensörler ve kod yazma çalışmaları yapıldı. Öğretmenlerimizin heyecanı, eğitim esnasındaki katkıları ve desteği bizlere umut oldu. Kodlama eğitimini somutlaştıracak robot eğitimleri çocuklarımıza ayrı bir heyecan katacağına inanıyoruz.  İki gün boyunca eğitime katılan tüm öğretmenlerimize, eğitmenimize, bize bu imkânı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

    Ayrıca Proje ikinci dönem itibari ile tüm ortaokullarda Gümüşkod projesi kapsamında kodlama eğitimine başladı.

   Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan eğitimi ziyaret eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyit Tok, LEGO Robot eğitimini inceleyerek, öğretmenlerin fikirlerini aldı. 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.