GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Kendi Günlerinde Gönüllerince Eğlendi

Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları dün akşam Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen müzik eğlence programı ile devam etti.
Öğretmenler Kendi Günlerinde Gönüllerince Eğlendi

    Halk Eğitim salonunda düzenlenen müzik eğlence programına Vali Yardımcısı İsmail Özkan, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Vali Vekili İsmail Özkan; Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, “Şehit öğretmenlerimiz var. Belki de dünyada hiçbir ülkede güvenlik güçlerinden başka bir meslek grubu bu kadar şehit vermemiştir. Ben şehit olarak ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi ve yine ebediyete intikal eden diğer öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, ruhları şad olsun diyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Öğretmenlik mesleği kutsal, yapılması zor bir iştir. Çünkü biz milletimizin en kıymetli varlıkları olan çocuklarını şekillendirip geleceğe doğru yönlendiriyoruz. Bu kutsal görevi icra eden bütün meslektaşlarımın önünde saygıyla eğiliyorum. Bizi bu gece yalnız bırakmayan bütün meslektaşlarımıza, misafirlerimize, değerli konuklarımıza saygılarımızı sunuyorum.” dedi

Programda Salon hazırlıkları, servis ve sunumları Halk Eğitim Merkezi, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüklerince hazırlandı.  

Gecede Klavye de Gürkan Gürses, Öğretmenler Mehmet Ali Erden, Oytun Eleman ve Oğuzhan Çakır tarafından solo ve düetlerle seslendirilen şarkı ve türküler salonda bulunanları hüzünlendirirken, hareketli şarkı ve türkülerde salona coşkulu anlar yaşattı.

Müzik-Eğlence programının sonunda programa katılan Okul müdürleri ve öğretmenler kemençe ve davul-zurna eşliğinde oyun oynayarak doyasıya eğlendiler.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.