GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 
Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

    Bilgi çağını yasadığımız bir dönemde teknoloji ne kadar etkili olursa olsun öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Bizler Türk Millî Eğitiminin temel amaç ve ilkeleri çerçevesinde, geçmişini ve özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yetenek ve kabiliyetlerini bilen, geleceğe umutla bakan, insan sevgisiyle dolu, bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azmi ve gayreti içerisinde olmalı; toplumun önünde ama hiçbir zaman topluma arkasını dönmeyen birer gönül eri olarak amaçlarımızdan vazgeçmeden çalışmalıyız. 

   Öğretmenlere en yüce değeri veren Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal, öğretmen olarak anılmaktan her zaman gurur duymuş ve "Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir" demiştir. Ve yine Atatürk; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yasatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” sözüyle bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olmasının ancak öğretmenlerinin üstün gayret ve çalışmalarıyla mümkün olacağını ifade etmiştir.

   Böylesine ulvi ve kutsal bir mesleği, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı siz değerli öğretmenlerimizi elbette ki bir günde anmak yeterli olmamakla beraber kendi aramızda birlik ve beraberliği olduğu kadar öğretmenlik mesleği hakkında da toplumun bilinçli ve duyarlı hale gelmesini sağlamak açısından her 24 Kasım biz öğretmenler için önemli bir fırsattır. Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi Gümüşhane’mizde de bıkmadan, yılmadan bu kutsal görevi icra eden bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Mesleğe yeni katılan öğretmenlerimize aramıza hoş geldiniz diyorum. Ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. 

   Doğruyu, güzeli, iyiyi, her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan gerçekleri anlatan, analitik düşünmeyi ilke edinen, değerleriyle barışık, geçmişiyle köprü kurabilen, istikbalimizin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

 

Seydi DOĞAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.