GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Gelişim Programı

Din Öğretimine bağlı Anadolu İmam Hatip Liseleri, İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan tüm branş öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirilen " Öğretmen Gelişim programı" Rehberlik araştırma merkezi konferans salonunda 26-12-2019 tarihinde gerçekleşti
Öğretmen Gelişim Programı

Din Öğretimine bağlı Anadolu İmam Hatip Liseleri, İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan tüm branş öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirilen " Öğretmen Gelişim programı" Rehberlik araştırma merkezi konferans salonunda 26-12-2019 tarihinde gerçekleşti.

Sosyal Bilimlerde Zemin Etüdü Eğitiminde yeni yaklaşımlar konulu sohbet ve konferans Gümüşhane Üniversitesi Araştırma Görevlisi Peyami Sefa Günay tarafından verildi.

Konuşmalarında düşünce ve doğru kavramlarının nasıl geliştirildiğine dair düşünüş sistemleri hakkında bilgi verdi.

------------------

Bir eğitimci olarak Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet S.A.V insanlarla iletişimi, eğitim yaklaşımı, eğitimdeki temel ilke ve metotları ile yönetim anlayışı ve uygulamalarından örnekler konulu konferans ve sohbet ilimiz TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Arslan tarafından 12/12/2019 tarihinde verildi

Konferansa 14 yönetici katıldı.

---------------------------

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Okullarda Görev Yapan Yönetici Gelişim Programı

 

Öğretmen mesleğinin vazgeçilmezlerinden olan " Sevgi, şefkat, merhamet, saygı, azim, kararlılık, sabır ve fedakârlık" değer ve kavramları konulu sohbet ve konferans İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş tarafından 23 Ekim 2019 günü TOBB İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim, Özel Eğitim kurumlarında görev yapan 23 öğretmen katıldı.

----------------------

 

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet ( S.A.V) 'in eğitim anlayışı ilim öğrenmeye verdiği önem ve eğitim metotları konulu konferans 13 Kasım 2019 tarihinde TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fetullah Yılmaz tarafından verildi.

Toplantıya 23 öğretmen katıldı.

 ------------------------------

19 Aralık 2019 tarihinde 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doc. Dr. Hamza Aktaş Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Temel Dini Bilgiler dersinde yar alan ibadet konularına değindi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.