GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenlikleri İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

 Hayat Boyu Öğrenme alışkanlıklarının geliştirilmesi amacıyla öğrenme şenliklerini gerçekleştirmek için hazırlık toplantısı yapıldı.
Öğrenme Şenlikleri İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

  Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Taş ve İlçe Halk Eğitim Müdürleri katıldı.    

 Hayat Boyu Öğrenmenin yaygınlaştırılabilmesi için yapılacak olan Öğrenme Şenliklerinin önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan,  yapılacak olan bu şenliklerin sadece Halk Eğitim Merkezlerinin değil il ve ilçelerimizde bulunan kurum, kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşlarının da katılımlarının sağlanmasını ifade etti.

  Bütün kurumların iş birliği içinde yaptıkları faaliyetleri en iyi şekilde sunarak vatandaşlarımızın katılımlarının ve gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını söyleyen Doğan, vatandaşların talep ettikleri her türlü kurs ve eğitim faaliyetlerinin en iyi şekilde karşılanmakta olduğunu, öğrenme şenliklerinde kurulacak olan stantlarda yapılan kurs faaliyetlerinin öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler tarafından işlerin yapılışlarının uygulamalı olarak gösterileceğini söyledi.

  Halk Eğitim Merkezlerinin yapacağı etkinlikler başlıca şöyledir, Merkez, İşitme Engelliler ile ilgili bazı işaretlerin gösterimi, Hasta ve Yaşlı Bakımı temel bilgilerin verilmesi, Doğru nefes alma tekniklerinin anlatılması, Diksiyon ve hızlı okuma, Gümüş ve Telkari Yapımı, Kuaför, cilt bakımı ve makyaj yapımı, Filografi, Kara kalem resim yapma, Projelerin tanıtımı, Halk oyunları gösterileri, Diyet ve beslenme alışkanlıkları Kelkit, Filografi, Müzik etkinlikleri, Kelkit zilli kilimi yapımı, Tesisat teknolojisi, Sağlıkla ilgili eğitimler, Aile Eğitimi faaliyetleri Torul, Müzik aletleri yapımı, Okuma-Yazma kurslarının tanıtımı, Köse, Bilgisayar kullanıcıları için egzersizler, Tarımla ilgili bilgilendirme, Matkap, torna ve tesviye kullanımı Şiran, Dijital Fotoğrafçılık, Bindallı yapımı, Ala kilim yapımı, Ebru yapımı, Transfer çalışmaları Kürtün, Külek ve Ağaç oyma işleri, Halk Eğitimi Merkezlerinin tanıtım, Zil yapımı yapacak.

   Yıl Sonu Sergi Tarihleri ise 18 Mayıs 2017 Köse, 22 Mayıs 2017 Kürtün, 23 Mayıs 2017 Torul, 24 Mayıs 2017 Merkez, 25 Mayıs 2017 Kelkit ve 26 Mayıs 2017 Şiran ilçesinde yapılacak.

16-03-201716-03-2017

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.