GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerin Şiir ve Müzik Dinletisi Mest Etti

                İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ortaöğretim öğrencileri tarafından düzenlenen " Sevgi´ye Dair Şiir  ve Türkü Dinletisi" izleyenlerden tam not aldı.
Öğrencilerin Şiir ve Müzik Dinletisi Mest Etti

Gecede profesyonellere taş çıkartan öğrencilerin yorumları izleyenleri mest etti.

                Gümüşhane Kültür Merkezi salonunda düzenlenen programa Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kamu Kurum Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

                Her ay farklı temalarda yapılması planlanan şiir-türkü dinletisinin ilki gerçekleştirildi.  “Sevgi’ye Dair”di ilki. Bu sebepten sadece sevgi döküldü dillerden, gönüllerden. Sevgiye dair ne varsa duydu, hissetti izleyenler. Bir saati biraz aşan şahane dinleti "Bir sonraki ne zaman?"  dedirtti.

                Tüm ortaöğretim okullarının katkı koyduğu, gönül  koyduğu bu işe, hiç kimse aman boşver, demedi. Ne geliyorsa ellerinden hepsini koymuşlar ortaya. Birbirinden güzel şiirlerle, türkülerle hazırlanmışlar dinletiye. Bazıları daha önce benzerini hiçbir yerde göremeyeceğiniz kareografiler hazırlamış. Sahne, geceye en uygun şekilde tasarlanmış; mumlar, çiçekler, sahne perdelerine asılmış eskimiş mektuplar, şiirler…

Saz ekibi de onlardan aşağı kalmadı. Seyircileri mest etmesini bildiler. Bolca alkış aldılar.

 Türküyü-şiiri sadece güzel gönüllüler hissedebilirdi. Güzeli hissedebilen gönülde kötülüğe yer olur mu?  Asıl amacımız beş  dinletiyle en az bin 500 kişiye ulaşmak ve sanat sevgisini uyandırmak.

 

Bu işi düşünen, tasarlayan, bu işe katkı koyan herkese sonsuz teşekkür ediyor ; herkesi mart ayında yapacağımız “Kahramanlığa Dair” şiir- türkü dinletimize bekliyoruz. 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.