GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Şehitlik ve Gazilik Kavramları Anlatılıyor

Gümüşhaneli gaziler,ortaöğretim okulları 12. sınıf öğrencilerine şehitlik ve gazilik kavramlarını anlattı.
Öğrencilere Şehitlik ve Gazilik Kavramları Anlatılıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Şehit- Öğrenci- Gazi Buluşması" projesi kapsamında ortaöğretim öğrencilerine şehitlik ve gazilik kavramları hakkında bilgi verildi.

Gümüşhane´de tüm liselerde düzenlenecek olan seminerin ilki İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlendi.

Programda, Kıbrıs Barış Hareketi ile ilgili slayt sunumunun ardından Kıbrıs gazilerinden Celil Tanguroğlu ve Ali Gürcan Erkan’ın Kıbrıs Barış Harekâtı ile ilgi anılarını anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya:“Şehitlik ve gazilik, vatan toprağını kutsal kılan en büyük değerlerdir. Şehit ve gazilerimizden öğreneceğimiz ve ders alacağımız çok büyük değerler vardır. Bu münasebetle bu programda ibretlik dersler alacağınıza yürekten inanıyorum.”dedi.

 

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Lütfi Düz, Okul Müdürü Adem Arslan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.