GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını Seçti

Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan Mücahit İlhan, İl Öğrenci Meclisi Başkanı oldu.
Öğrenciler İl Öğrenci Meclisi Başkanını Seçti

TBMM ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol uyarınca, öğrencilere yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması amacıyla uygulanan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında “İl Öğrenci Meclisi” Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünde toplanarak başkanını seçti.

Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda öğrencilere demokrasi bilincinin oluşturulması amacıyla İl, ilçe meclis temsilciliği seçimlerinin yapıldığını söyleyen İl Millî Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan; “ Öncelikle bu seçime katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Buraya okullarınızda, ilçenizde seçilerek geldiniz. Medeni cesaret göstererek İl Öğrenci Meclisi Başkanlığına aday olan öğrencilere teşekkür ediyorum. Bizim bu sürecin içerisinde aslında ulaşmak istediğimiz, temel yaklaşımımız sizlerin bir demokrasi kültürüne, bir paylaşım kültürüne sahip olmanızdır. Rekabet edeceksiniz, yarışacaksınız ama bunu dostluk içerisinde yapacaksınız. Daha üst hedeflerde bir araya gelerek birlikte başarıları yakalayacaksınız. Kaybetmenin de kazanmak kadar doğal olduğunu anlayacaksınız ve kaybetmenin de olgunluk davranışını kazanacaksınız. Onun için buna da önem veriyoruz. “ dedi

30 kişilik üyenin hazır bulunduğu il öğrenci meclisi seçiminde 4 aday yarıştı.

Demokratik bir seçimin bütün kurallarının işletildiği, İl Seçim Kurulundan alınan seçim sandığının kullanıldığı, kapalı oy, açık tasnif sistemiyle yapılan İl Öğrenci Meclisi üyelerinin oylamaları neticesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Furkan Mücahit İlhan diğer adayları geride bırakarak meclis başkanı seçildi.

 Seçimden sonra bir konuşma yapan Meclis Başkanı Furkan Mücahit İlhan, İl Öğrenci Meclisi üyelerine teşekkür ederek, İl Öğrenci Meclisini en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.