GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler için Yetiştirme Kursları açıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Milli Eğitim Bakanlığı, Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi çerçevesinde kent merkezinde açılan yetiştirme kurslarını ziyaret etti.
Öğrenciler için Yetiştirme Kursları açıldı

 Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının verildiği sınıfları gezerek öğretmenlerden bilgi alarak öğrencilerle bir süre sohbet ederek başarı dileklerinde bulunan Şahinkaya, Gümüşhane Merkezde eğitim veren 12 Lisede toplam 715 öğrencinin faydalandığı kurslarda öğrencilere, sayısal ve eşit ağırlık derslerinde kurs verildiğini söyledi.

 Merkezdeki 12 Ortaöğretim okulunda 715 öğrenci, Kelkit’te 364,  Kürtün’de 79, Köse’de 37, Torul’da 25 ve Şiran ilçesinde 161 öğrenci ile toplam bin 381 öğrencinin okullarında açılan hafta sonları Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında kurs gördüğünü belirten Şahinkaya, mezun olan öğrenciler için Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda açılan kurslardan Merkez ilçede 130 öğrenciye, Kelkit’te 150, Şiran’da 36 ve Kürtün’de 11 öğrenciye kurs açılarak toplam 327 öğrenci kursa alındı. Bu kurslara Torul ve Köse ilçesinde müracaat eden olmadı.

 

 Şahinkaya, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlık kurslarına ise Gümüşhane´de 445, Kelkit’te 387, Kürtün’de 169, Şiran’da 186, Torul’da 123 ve Köse’de 67 öğrencinin devam ettiğini, YGS, LYS, TEOG ve Halk Eğitim Müdürlüğünün açtığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında toplam 3 bin 85 öğrencinin kurs gördüğünü kaydetti.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.