GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan'ın Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Türkiye genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatile girmesi ile birlikte 14 Haziran Cuma günü Gümüşhane'de de 19 bin 506 öğrenci karne alacak.
Müdürümüz Seydi Doğan'ın Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'ın Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı;

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılını huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu başarılı ve huzur dolu eğitim öğretim yılının tamamlanmasında bizlere katkıda bulunan başta Gümüşhane Valimiz olmak üzere tüm yerel yöneticilerimize, kurum ve kuruluşlara, basın mensuplarımıza, eğitime gönül vermiş tüm hayırseverlere şükranlarımı arz ediyorum.

17 Eylül 2018 tarihinde başlayan eğitim öğretim yılı sona erdi. Yıl boyunca akıtılan terin, sabrın, gözyaşının ve emeğin semerelerini tabiri caizse hasat mevsimi misali meyvelerini alacağız. Ortaya çıkan bu ürünün gelişmesinde emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz;

Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz aynı zamanda birer rol modelsiniz. Öğrenciyle birebir göz teması kuran, gönül birliği sağlayan, çocukların ve gençlerin kendisine örnek aldığı eğitim öncülerisiniz. Geleceğin "Büyük Türkiye'si" sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Bilimin ve teknolojinin her alanda hızla yenilendiği günümüzde sizlerin de her alanda donanımlı olmak için alanınızla ilgili fedakâr emeklerinizi can-ı gönülden kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum.

  Bu karne dönemi ile başlayacak olan uzun tatil döneminde öğrencilerimizin dinlenmelerini, eğlenmelerini, gezmenin yanında bol bol kitap okumalarını, spor yapmalarını ve bir plan dâhilinde büyüklerini, akrabalarını ziyaret ederek köylerine zaman ayırmalarını öneriyor sağlıklı sıhhatli bir tatil geçirmelerini diliyorum" dedi.   

Çocuklarımızın sağlıklı, sağlam kişiliğe sahip, kendini ifade edebilen, güçlü bireyler olarak yetişmesini istiyorsak, kıt zamanımızı zorlayıp onlarla birlikte olmalıyız, çeşitli etkinliklerle bilişsel gelişimlerine katkı yapmalıyız. Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırlamış olduğu Çocuklarınızla birlikte bu yaz tatilinde güzel anılar biriktirmeniz bazı öneriler hazırladı. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve unutulmaz bir tatil geçirmeniz dileğiyle, Yaz Etkinlikleri programını sizlerle paylaşıyoruz.

 13-06-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.