GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Müdürümüz Seydi Doğan´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

          Müdürümüz Seydi Doğan, yayınladığı mesajında, Millî ve manevî değerlerimize sahip çıkan kahraman milletimiz, Cumhuriyeti ilan ederek ebediyete kadar başı dik olarak yaşama kararlılığını 29 Ekim 1923'te, bütün dünyaya ilân etti.

          Tarih boyunca yaşadığımız olaylar, özellikle de 15 Temmuz, cumhuriyetin en uygun yönetim şekli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.  Vatan ve millet sevgisiyle yetişen yeni nesil, 15 Temmuz'da, ölüm kusan silahlara, tanklara, uçaklara bedenlerini siper etti. Vatan ve bayrak aşkıyla dolu bu insanlarımızın kimi gazi kimi şehit olarak Cumhuriyetimiz'i, demokrasimizi korudu, isimlerini tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırdı.

          Bizler de eğitim camiası olarak evlatlarımızı yetiştirmek için milletle el ele vermeli, ilmi kendimize rehber edinip çok ama çok çalışmalıyız. Okul müdürlerimizle, öğretmenlerimizle, çalışanlarımızla, öğrencilerimizle velilerimizle geleceğin güçlü Türkiye'sini inşa etmenin gayreti içinde olmalıyız.

          Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunun 97. yılını idrak ettiğimiz bugün; başta Cumhuriyetimiz 'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum.


      Seydi DOĞAN
İl Milli Eğitim Müdürü

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.