GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı

Türkiye genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarla birlikte 8 Haziran Cuma günü Gümüşhane’de de 19 bin 413 öğrenci karne alacak.
Müdürümüz Seydi Doğan’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı

8 Haziran Cuma okullarımızda eğitim öğretime devam eden 19 bin 413 öğrenci ve Bin 506 öğretmen çalacak olan son zil ile 3 ay sürecek yaz tatiline girecekler.

  İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “2017-2018 eğitim öğretim yılında yoğun ve zorlu bir süreci geride bıraktık. Okul öncesi, İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim bünyesinde eğitim öğretim gören 19 bin 413 öğrencimizin 18 Eylül 2017 tarihinde başlayan eğitim öğretim yılı sona erdi. Yıl boyunca akıtılan terin, sabrın, gözyaşının ve emeğin semerelerini tabiri caizse hasat mevsimi misali meyvelerini alacağız. Ortaya çıkan bu ürünün gelişmesinde emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyorum. Karnedeki notlar sadece öğrencinin değil ebeveyn olarak sizlerin ve bizlerin de notlarıdır aynı zamanda. Çocuklarımızın notları düşük diye cezalandırma yolu yerine onlarla empati kurarak olumlu yaklaşım göstermeniz gerekiyor. Her şartta bu gençler bizim geleceğimizdir.   

  Bu karne dönemi ile başlayacak olan uzun tatil döneminde öğrencilerimizin dinlenmelerini, eğlenmelerini, gezmenin yanında bol bol kitap okumalarını, spor yapmalarını ve bir plan dâhilinde büyüklerini, akrabalarını ziyaret ederek köylerine zaman ayırmalarını öneriyor sağlıklı sıhhatli bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi.   

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.