GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan'dan Emekli Öğretmenlere Mektup

Müdürümüz Seydi Doğan'dan Emekli Öğretmenlere Mektup

"Ellerin vardır öğretmenim,

Memleketin alın yazısını yazar.

Dağıtır kopkoyu karanlıkları,

Ellerin yüreklerimizde bahar."

 

Saygıdeğer Meslektaşım;

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım" Öğretmenler Gününüzü" tebrik ederim. Cumhuriyetimizin temellerinden biri olan "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" genç nesiller yetiştirme gayretini sizlerden devraldığımız şekliyle yürütme gayreti içerisindeyiz. Sizlerin bu uğurda akıttığınız her damla terin de kutsiyetine inanmakta olup kalbine dokunduğunuz, kendi uzviyetinizle yetiştirdiğiniz her şahsiyet için millet ve memleket adına müteşekkiriz.

Önden gidenin niyet olduğunu fiiliyatın sonradan gerçekleşeceği düşüncesiyle bireyin, toplumun ve tüm insanlığın faydası ve mutluluğu için çalışma niyetini sizler gibi hep içimizde taşıdık. Eğitimin bir kalbe dokunma işi olduğu temel prensibimiz oldu. Şairin;  "Bir kalbiniz vardır onu tanıyınız./Bir şehir kadar kalabalıktı bazıları/Bir dehliz kadar karanlıktır bazıları" mısralarıyla dikkatlere sunduğu kalbimizin ve tüm insanların bir kalbinin olduğunu unutmamaya çalıştık.

Eğitim denilen binanın sevgiyle çatıldığına inandık, düşlerle gelişip genişlediğini, rüyaların katarında yol aldığını gördük. Zamanın bengisu ırmaklarında durulandığını, inceliklerin anayurdundan coşturulan huzmelerle kalplerin fethinin gerçekleştiğini tecrübe ettik.

Başta il müdürlüğümüz olmak üzere okullarımızın ve kurumlarımızın tüm kapıları sizlere her daim açıktır. Evrensel değerlerle bezenmiş bu mesleğin üyesi olan sizler eğitim kurumlarımızın sürekli bir parçasısınız.  Öğretmenlik mesleğinden mütekaid olmak mükün değil gibidir. Çünkü hayatımız boyunca öğretmen olarak anılır ve öyle muamele görürüz.  Bilgi ve tecrübeleriniz bizler için sürekli başvurulacak bir kaynak niteliğindedir.  İnşallah bu salgın sürecinden sonra sizlerin okul ve kurumlarımızı ziyaret etmesini, tecrübe ve birikiminizi bizlerle paylaşmanızı arzu etmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler gününüzü tebrik eder; ülkemizin ve bütün insanlığın mücadele içinde olduğu salgın döneminde sizlere sağlıklı ve mutlu günler dileriz. 24 Kasım 2020.

Seydi DOĞAN

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.