GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan Ortaokul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

2018-2019 yılı Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınav sonuçları değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Müdürümüz Seydi Doğan Ortaokul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

Gazipaşa İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcısı Mesut Olgun ve ortaokul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan, 2018-2019 eğitim öğretim yılında sosyal, sportif, kültürel ve akademik dönemi yoğun bir şekilde 14 Haziran 2019 Cuma günü tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğretmenlerimizin Mesleki çalışmaları 1 Temmuz 2019 Pazartesi gününe devam edeceğini belirtti.

 

Mesleki Çalışmaların amaçlarına değinen Müdürümüz Seydi Doğan, "Eğitim öğretim niteliğini geliştirmek ve verimliliği artırmak, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek ve eğitim öğretim sürecinin sistemli bir şekilde değerlendirilmesini yaparak bir sonraki yıl için ön hazırlık çalışmalarına zemin hazırlamak olduğu amaçlanmaktadır." Dedi

 

Müdürümüz Doğan, İl Genelinde sınava giren tüm ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin verilerinin ortaokul müdürlerimize bağlı olarak okul bazlı, ilçe bazlı ve il geneline yönelik tespitler yapıldı. Bu tespitlerde sınava esas olan Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkilap Tarihi, Din Kültürü ve Yabancı Dil dersinde okul, ilçe ve il ortalamaları ve geçen yıla göre il değerlendirmeleri yapıldı.  Bu değerlendirmeler ışığında 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin,  velilerimizin ve paydaşlarımızın katkılarıyla süreç bazlı takip edilecektir. Mevcut olurunun daha üst noktaya taşınması, başarının artırılması için ortaokullarımızda Temmuz, Ağustos ayında Destekleme ve Yetiştirme kurslarının açılacağını her okulumuzdan Eylül 2019 tarihinde 2020 sınavı için hedeflerinin alınacağını, il geneli yapılacak sınavların değerlendirilmesi öğrenci ve velilerimizle periyodik paylaşılacaktır." Dedi.

 

Yaklaşık 4 saat süren toplantı ortaokul müdürleri gündem maddelerine ilişkin görüş ve önerilerini ve okul bazlı değerlendirilmeleri ile sona erdi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.