GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan Okul Öncesi Müdürleri Toplantı Gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan Nesrin Halit Zarbun Anaokulunda okulöncesi müdürleri ile 2019-2020 eğitim- öğretim yılsonu değerlendirme ve 2020-2021 eğitim- öğretim yılı yapılacak çalışmaları değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.
Müdürümüz Seydi Doğan Okul Öncesi Müdürleri Toplantı Gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk' un imzasıyla yayınlanan genelge ile 2020-2021 eğitim ? öğretim yılının 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlanacağı söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Buna göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak. Öncelikle ilimiz olarak okul öncesi olarak çok çalışmamız gerektiğini, Vali Yardımcımızın başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk gündem maddemiz 4-6 yaş üzerinde eğitim veren okullar oldu. Bu hususta okul öncesi oranı artırmak adına yapacağımız ilk iş bir tane çocuğumuz bile bu sürecin dışında kalmamasıdır. TUİK verilerine takılı kalmamamız gerektiğini, bu verilerde tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de taşımalı çocuklarımızı sürecin içerisine dâhil edildiğinden bu tabloyla karşı karşıya geldiğini ifade etti. 

Veliler Okul Çocuğum İçin Her Yerden Güvenebilir Diyebilmelidir

 Müdürümüz Seydi Doğan, "Gezici Anaokulu" adlı projemizi haftanın 2 günü bile olsa bu çocuklarımız bu proje kapsamında eğitimle tanışmış olur. Burada en büyük sorumluluk bizlere düşüyor. E- okul sisteminde aday kayıt listelerine düşen ancak kaydı yaptırılamayan çocuklara ulaşabilmemiz adına aile hekimlerinden bilgi alınması yönünde bir çalışmamızı yapacağız. Salgın sebebiyle bu dönemde yapamadığımız tüm etkinlikleri inşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde yapabilmemizdir. Bu hususta ilk olarak yapacağımız en az bir ay boyunca çocuklarımıza sosyal mesafe, hijyen ve temizlik gibi kavramların tanıtılmasıdır. Burada çoğu pay çalışan personellerimize düşüyor. Öyle bir çalışma yapmalıyız ki veliler okul çocuğum için her yerden güvenebilir diyebilmelidir. Yaşadığımız bu pandemi sürecinde herşeyin kıymetini daha iyi anladık. İnşallah önümüzdeki eğitim ve öğretime daha iyi başlayacağız. dedi.

08-07-2020

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.