GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan öğretmenlere yönelik verilen hizmet içi eğitim seminerine katıldı.
Müdürümüz Seydi Doğan Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş ve aday öğretmenler katıldı.

Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; Çalışma ve eğitim hayatınızın başındasınız. Bu manada kendi branşınız içerisinde aranılan, bu işin uzmanı olarak tanımlanan arkadaşlar olmanızı arzu ederim. Bunun için de var olan altyapınızla beraber kendinizi geliştirme süreciniz devam etsin. Hem mesleki anlamdaki hem hayata dair okumalarınız devam etsin. Gümüşhane eğitim öğretime sizlerin bu nitelikli katkısıyla çok daha arzu edilen noktalara geleceğini söyledi.

Hepiniz Genç ve Dinamiksiniz

Aday öğretmenlere genç ve dinamik olduğunu söyleyen Müdür Doğan, "Enerjiniz var. Bunları bu yıllarda daha fazla fedakârlıkla, gayretle buluşturarak bu birikiminizi öğrencilerimizle paylaşmanızı arzu ediyoruz. Yaş ilerledikçe birikim ve deneyimle birçok şeyi halledeceksiniz. Sizin yaşınızdaki arkadaşlarımızın önünüzde uzun yıllar olduğu bilinciyle kendilerini ve yabancı dille ilgili yeterliliklerini geliştirsinler. Yüksek lisans gündemlerinizde olsun. Hayatın size nasıl bir yol çizeceğini bilemezsiniz. Kariyer planlamanız ve bu planlama içerisinde gündemleriniz olsun. Hafta geçiyor, ay geçiyor, yıllar geçiyor. Birbirinin tekrarı olan yıllar olmamalı.

En Kestirme Alan Eğitim Öğretim Alanı

Müdür Doğan, Burada bulunduğunuz yıllar gayret ve çabanızla gerçekten hatırladığınız, öğrencilerimizde fark oluşturan, onları motive eden bir zaman dilimi olarak hatırlamanızı isterim. Gümüşhane gibi yerlerin eğitim öğretimden beklentileri çok daha fazla. Gümüşhane insanımızın ve benzer ölçekteki illerimizde eğitimin dışında hayata tutunabilecekleri çok farklı alanlar yok. Burada hayallerini, gelecekle ilgili planlamalarını sağlayabilecekleri en kestirme alan eğitim öğretim alanı. O yüzden burada sadece belli bir zaman dilimine geçireceğimiz sonra tayinle gideceğimiz yerler olarak bakmayın.

İkili Öğretim Yapan Hiçbir Okulumuz Yok

Okulunuzu ve Şehri tanıyın. Arkadaşlarınızla iyi ilişkiler içerisinde olmasını tavsiye eden Müdür Doğan, Şehrin kültürü, tarihi, doğası, coğrafyasına biran önce aşina olun. Tanıdıkça, bildikçe daha çok seversiniz, daha çabuk alışırsınız. Her yerin ayrı güzellikleri var. Burası da tarihiyle, kültürüyle belli bir birikimi ve geçmişi olan bir vilayetimiz. Eğitimle ilgili altyapımız da güzel bir noktada olan şehrimiz. İnşallah sizlerin katkılarıyla bu çok daha iyi noktalara gelecek. Derslik başına düşen öğrenci sayısı itibariyle Türkiye ortalamasının çok altında bir yer. İkili öğretim yapan hiçbir okulumuz yok. Öğretmen oranımız yüzde 90 gibi önemli bir rakamda. Eğitim açısından çok müsait bir zemini var. Bu noktada bu şekeri, unu helvaya dönüştürmek el birliğiyle, gönül birliğiyle hep beraber gerçekleştireceğimiz bir süreç olacak." Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'ın konuşmasının ardından aday öğretmenlerle soru-cevap şeklinde bir süre sohbet etti.

 

09-10-201909-10-201909-10-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.