GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Seydi Doğan, 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısına Katıldı

2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleşti.
Müdürümüz Seydi Doğan, 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısına Katıldı

Ankara Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı´na İlimizden İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan, Atatürk Ortaokulu öğretmeni Birsen Siyah ve Kelkit 75. Yıl Ortaokulu öğretmeni Yasin Tanış katıldı.

Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gelişmiş ülkelerin başarılarının gerisindeki en önemli unsurlardan birinin de kurdukları güçlü sistemi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Her mesele gibi eğitimin de içinde çıktığı toplumun vasatını yansıtacağını ifade ederek, " Küresel seviyede idda ve donanım sahibi olmayan bir eğitimin millilik vasfı boş sözden ibarettir. Milletler, Eğitime kendi renklerini verirken aynı zamanda orada dünyaya söyleyecek sözlerini de ifade eder. Eğitimde çok ileri gidip de ekonomide çok geri kalmış veya tam tersi toplum örnekleri bulmak pek mümkün değildir." dedi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, bu sürece destek vermek için toplantıya katılan tüm konuklara teşekkürlerini iletti. Selçuk, salondaki katılımcılara hitaben şöyle konuştu: "Sevgili meslektaşlarım bana şapkadan tavşan çıkaracakmışım gibi bakmazsanız sevinirim. Bugün burada yapacağımız açıklamayla yarın Türkiye´de eğitim sistemi dünyanın en iyi eğitim sistemi olmayacak. Bugün burada yaptığımız açıklamalarla eğitim sistemimiz yarın belki birden bire çok ani bir değişim, dönüşüm yaşamayacak. Çünkü milli eğitim ya da eğitim sistemleri 100 vagonlu tren gibidir, bir spor araba gibi döndüremeyiz. Ama yarın bilimin ışığında, rehberliğinde yeni bir yol haritamız olacak ve bizim sorumluluğumuz çok daha artacak. Çünkü derdiyle dertlendiğimiz milletimize karşı mahcup olmama gayretimiz yükselecek."

Bunun zorlu bir süreç olduğunu vurgulayan Selçuk, "Meslektaşlarımdan kaç tanesi şurada olmayı arzu ederdi bilmiyorum ama benim için gerçekten zor bir süreç. Emin olun Türkiye´nin eğitim meselesi, dünyayla rekabet edecek bir eğitim kurma meselesi, bir bakanın ya da ekibinin üstünden kalkabileceği bir mesele değil. Burada çok daha büyük bir liderlik gerekiyor ve bu liderlik Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği. Çok samimi, içtenlikle bir şeyi paylaşmak isterim; eğer böyle bir liderlik olmasaydı böyle bir görevde olmayı kesinlikle arzu etmezdim." diye konuştu. Dünyadaki bütün büyük eğitim başarılarının arkasında büyük liderliklerin bulunduğuna işaret eden Selçuk, bu durumun bugün Türkiye için de geçerli olduğunu dile getirdi.

26-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.