GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilere "Ensar" Teşekkürü

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Yerli Malı Haftası etkinliğini Afgan aileye yardım kampanyasına dönüştüren Aysın Rafet Ataç İlkokulu 2-E sınıfını ziyaret ederek duyarlılıkları için öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
 Minik Öğrencilere

   Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan'la okulu ziyaret eden Vali Taşbilek, ilk olarak mülteci aileye 'Ensar' olan 2-E sınıfını ziyaret etti.

   Burada sınıf öğretmeni Aysel Sungur ve öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden Vali Taşbilek, öğrencilere "Çok çalışın. Birbirinizi çok sevin, iyi davranın. İyi ve mutlu çocuklar olun. Bol kitap okuyun" tavsiyelerinde bulundu, içerisinde yapboz, boyama kitabı, okuma kitapları, sıfır atık ve trafik eğitim setinin bulunduğu hediyeleri takdim etti.

   Vali Taşbilek ayrıca aynı sınıfta okuyan ve çevre duyarlılığı nedeniyle daha önce makamında misafir ettiği Zeynep Oral'a da verdiği sözü tutarak sınıfında ziyaret edip sohbet etti.

   Bahar aylarıyla birlikte aynı sınıf öğrencilerin katılacağı bir fidan dikim etkinliğinde buluşmak üzere sözleşen Vali Taşbilek, daha sonra okulun birinci sınıflarını ziyaret etti.

   Çocuklarla aynı sıralarda oturarak, derste katılıp öğrencilerle birlikte müzikli ders anlatımını dinleyen ve çocuklarla sohbet eden Vali Taşbilek, okulda bulunan velilerle de görüştükten sonra okuldan ayrıldı.

   Geçtiğimiz günlerde okuldaki sınıfların yaptığı Yeli Malı Haftasında sınıfın tek Afganistanlı öğrencisinin ailesine 'Ensar' olmak amacıyla sınıfta bulunan 25 öğrenci velisi evlerinde bulunan ve marketlerden aldıkları gıda malzemelerini götürmüştü. Basına yansıyan konu kamuoyunda büyük takdir toplamıştı.

27-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.