GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerden Ebru ve Vitray Sergisi

Aysın Rafet Ataç İlkokulunun birinci ve üçüncü sınıf öğrencileri, yaklaşık bir ay boyunca anneleriyle birlikte emek verdikleri 150’nin üzerindeki ebru ve vitray çalışmasını düzenledikleri sergiyle görücüye çıkardı.
Minik Öğrencilerden Ebru ve Vitray Sergisi

Okul öğretmenleri Aysel Sungur, Özlem Çubukçu, Aişe Gargaş, Fatma Karaçengel ve Sevda Ayaz’ın öncülüğünde okul salonunda gerçekleştirilen serginin açılışına İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürü Köksal Ceylan, kamu kurum müdürleri, okul müdürleri ve kalabalık bir veli topluluğu katıldı.

Minik öğrencilerin her gün bir ders saatinde ve zaman zaman da anneleriyle okulda birlikte fırça tutup boyama yaptıkları ve el emeği, göz nuru verdikleri sergiyi hayranlıkla gezen davetliler, çocuklara fırsat verildiğinde neler yapılabileceğini görme imkanı buldu.

YUMURTA KOLİSİNDEN TÜRKİYE HARİTASI

Serginin en fazla ilgi gören eserlerinden birisi de 40 atık yumurta kolisinden yapılan Türkiye haritası oldu. Üçüncü sınıf öğrencilerinin evlerinden getirdiği atık yumurta kolilerinden bir aylık bir çalışmayla ortaya çıkarılan eserde kesme, yapıştırma ve boyama yapan öğrenciler daha sonra bunu çerçevelettirip aydınlattı.

Çerçeve etrafında emek veren öğrencilerin tamamının fotoğrafının bulunduğu, üst kısmına da “Vatan sevgisi imandandır” yazılı hadis ve ortasında da ay yıldız bulunan eser sergiyi gezen hemen herkes tarafından ilgiyle izlendi ve incelendi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.