GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN'ın 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasıyla ilgili bir mesaj yayımladı. 9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi, 17 Ocak 2019 Cuma günü itibariyle sona erecek, öğretmen ve öğrencilerimiz için iki haftalık yarıyıl tatili başlayacaktır.
Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN'ın 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

 

9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi, 17 Ocak 2019 Cuma günü itibariyle sona erecek, öğretmen ve öğrencilerimiz için iki haftalık yarıyıl tatili başlayacaktır.

İlimizdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki 19 bin 368 öğrencimiz ile bin 455 ve 225 idareci olmak üzere toplam 1680 öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için iki haftalık dinlenme sürecine girecekler. Eğitim öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, dönemin sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakârlıkları sebebiyle can-ı gönülden kutluyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Aileleriniz ve öğretmenlerinizle milletimizin ortak paydası sizlersiniz. Sizler ebeveynlerinizin önceliği, her koşulda en kıymetlisi, öğretmenlerinizin göz bebeğisiniz. Sizlerin çocukluk ve gençlik yıllarında mutlu, yarının da başarılı bireyleri olmanız için de el birliğiyle çabalıyoruz. Bu sebeple her koşulda ve her ortamda öğrenmenin mutluluğunu tatilde demeden devam etmesini sağlayın,  ailelerinizle daha çok vakit geçirin, akraba ve arkadaşlarınızı ziyaret edin. Teknolojinin esaretine kapılmadan eğlenin ve vazgeçilmez alışkanlığınız olması gereken kitaplarla dostluğunuzu biraz daha pekiştirin. Sizleri gözlerinizden öpüyorum.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

En büyük çabamız bugünümüzü oluşturan ve yarınımızı şekillendirecek olan, gölgemizde yetiştirdiğimiz gençlerimizi, tüm insanlığı kuşatabilecek değerlerle donatabilmektir. Hedeflerimize eğitim, kültür ve sosyal alanlardaki gelişmişlikle, vicdani değer yargılarını bütünleştirerek ulaşabiliriz.

Bu doğrultuda her kademeden katılımcılarla birlikte hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu'nun hedeflerine ulaşabilmemiz, ülkemizle birlikte nice 2053 ve 2071'lere daha güçlü erişebilmemiz için temel uygulayıcılarımız olan sizlerin; Vizyon Belgesi'nin gayesini, ruhunu, hedeflerini ve felsefesini özümseyerek, yarıyıl tatilini de iyi bir fırsat olarak değerlendirmenizi istirham ediyorum.

Öğrencilerimizin olgunlaşma serüveninde; "İnsan insanın gölgesinde yetişir." diyerek çocuklarımızın örnek şahsiyetleri olmuş değerli eğitimcilerimi; sabır, emek, samimiyet ve fedakârlıkları için bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum.

 

Değerli Velilerimiz,

Ortak geleceğimiz olan; sizlerle renk bulan, hayata dair ilk alışkanlıklarını sizlerden kazanan en kıymetlileriniz çocuklarınız için, okullarımızla ve öğretmenlerimizle birlikte çalışıyoruz. El birliği ile gerçekleşen bu ortak çalışmanın çocuklarımızda hayat bulduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin karneleri, sınavlarının rakamsal karşılığını ifade eder. Fakat onların hayata dair kazandıkları davranışlar işte bu iş birliğinin neticesidir. Çocuklarımızın karneleri ötesinde mutlulukları, alışkanlıkları ve hayata bakış açılarındaki payımız daha mühimdir. Her şeyden önce gelecekte ne olursak olalım " iyi bir insan olalım" anlayışı eğitim felsefesinin temel dinamizmidir.

İkinci yarıyıla sağlık, mutluluk ve huzurla başlamayı diler, muhabbetlerimi sunarım.

 

     Seydi DOĞAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.